У МОЗ пояснили, як відрізнити "Омікрон" від "Дельти"

"Омікрон" найнебезпечніший для невакцинованих людей
У МОЗ пояснили, як відрізнити "Омікрон" від "Дельти"
Діти, коронавірус (Фото: picabu)
20 Січня 2022, 21:23
читать на русском

Штам "Омікрон" переважно має симптоми, схожі на звичайну застуду - чхання, нежить, біль у горлі та головний біль.

Про це повідомили у телеграм-каналі МОЗ.

Звіти на основі підтверджених випадків нового штаму свідчать, що у хворих на "Омікрон" найчастіше спостерігають:

  •  нежить (73%)
  •  головний біль (67,5%)
  • втому (63,5)
  •  чхання (60%)
  • біль у горлі (59,6%)

Водночас не було виявлено суттєвих відмінностей симптомів від штаму "Дельта". У разі зараження "Омікроном", разом із зазначеми вище симптомами, також спостерігається кашель (43,5%), хриплий голос (35,7%), озноб чи тремтіння (30%), лихоманка (29,4%), втрата/ спотворення нюху та/або смаку (23,7%) тощо.

Попри те що симптоми "Омікрону" здаються схожими на застуду, новий штам також може спричиняти тривалі негативні наслідки для здоров`я, госпіталізації і летальні випадки. Особливо небезпечним "Омікрон" є для тих, хто не пройшов курсу вакцинації від коронавірусу.

МОЗ нагадує, що при появі будь-яких симптомів ГРВІ, у першу чергу необхідно звернутися до свого сімейного лікаря. Той, своєю чергою, направить на тестування на COVID-19. Слід не ходити у людні місця та самоізолюватися до отримання негативного тесту або зникнення симптомів.

Нагадаємо, штам "Омікрон" - не остання версія COVID-19, з якою зіткнеться світ. Американські вчені переконані, що стрімке поширення "Омікрону" практично гарантує появу нових штамів коронавірусу.

Читайте також