У МОЗ розповіли, які маски не захищають від COVID-19

Необхідно використовувати ефективні засоби індивідуального захисту
У МОЗ розповіли, які маски не захищають від COVID-19
Захисна маска, коронавірус (Фото: УНІАН)
10 Січня 2022, 13:00
читать на русском

Пластикові прозорі "маски", які часто використовують працівники магазинів та закладів громадського харчування, не є засобом індивідуального захисту.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

Тривалий час працівники сфери обслуговування, кафе, ресторанів, готелів використовують так звані пластикові прозорі захисні маски. Насправді нічого спільного із засобом індивідуального захисту такі предмети не мають, - наголосили у відомстві.

Крім того, про пластикові прозорі "маски" не згадується в жодному документі, що регулює протиепідемічні правила. Натомість необхідно використовувати захисні медичні маски чи респіратори, які повністю закривають ніс та рот.

Фактично, люди, які використовують такі пластикові "маски", не мають жодного ефективного засобу індивідуального захисту. Це пов’язано з тим, що такі засоби не щільно прилягають до обличчя, а, відповідно, не захищають від інфікування інших та не убезпечують від зараження того, хто носить такі "маски".

Закликаємо працівників сфери обслуговування турбуватись про себе й своїх відвідувачів та використовувати ефективні засоби індивідуального захисту, - зазначили у МОЗ.

Нагадаємо, що люди можуть переносити коронавірус по-різному, але затяжна хвороба може мати негативні наслідки для організму.

Читайте також

1