У "Слузі народу" пояснили закон про зняття відповідальності з виробників вакцин

Закон ухвалили задля постачання в Україну вакцини Pfizer
У "Слузі народу" пояснили закон про зняття відповідальності з виробників вакцин
Давид Арахамія (фото: УНІАН)

Ухвалений Верховною Радою закон, який знімає з виробників вакцин від коронавірусу відповідальність за наслідки щеплення, був обов'язковою умовою для постачання в Україну вакцини Pfizer.

Про це в етері "Україна 24" розповів глава парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія.

З першого погляду цей закон здається неоднозначним - знімається відповідальність виробника вакцини. Це умова компанії Pfizer, вона підписала всюди у світі, куди постачає свої вакцини. У всіх країнах без винятку є така норма. Закон зроблений під Pfizer, можу точно це класифікувати. Ми зараз за програмою COVAX чекаємо поставки Pfizer, і це було каменем спотикання для того, щоб розблокувати процес постачання, - сказав депутат.

Читайте також

За його словами, до закону додали норму, що виплати будуть від Кабміну.

У нас у країні не поширена практика колективних позовів, як у США, у нас не працює така механіка. Я скептично оцінюю перспективи, що якісь громадяни об'єднаються і подадуть позов на виробника вакцин для відшкодування збитку, - сказав він.


Раніше міністр охорони здоров'я України Максим Степанов заявив, що в Україні створять спеціальний фонд компенсацій за побічні наслідки після вакцинації від коронавірусу.

1