Україна отримає вакцину від коронавірусу Pfizer у лютому - Ляшко

Вакцину доставлять в межах ініціативи COVAX
Важливо
Україна отримає вакцину від коронавірусу Pfizer у лютому - Ляшко
Коронавірус, вакцина (фото: Pexels)

Україна в межах ініціативи COVAX зможе отримати вакцину від коронавірусу у лютому. Вакцина може бути німецької та американської компаній Pfizer/BioNTech.

Про це заявив головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко в інтерв'ю LB.ua.

Україна отримала лист від Глобального альянсу з вакцин та імунізації (GAVI) з проханням підтвердити, що держава спроможна прийняти РНК-вакцину. Країна відправила підтвердження, - заявив він.

Читайте також

Досьє

Ляшко Віктор

Головний санітарний лікар України, заступник міністра охорони здоров'я

Ляшко зазначив, що поки невідомо, якої компанії це буде вакцина: Pfizer/BioNTech чи Moderna.

Але швидше Pfizer, оскільки COVAХ працює з вакцинами, в яких є дозвіл від ВООЗ на екстрене використання. А єдина мРНК-вакцина, що отримала такий дозвіл, це Pfizer, - зазначив Ляшко.

Нагадаємо, що управління з питань якості продовольства і медикаментів (FDA) Сполучених Штатів підтвердило 95% ефективність вакцини Pfizer і BioNTech.

Для вакцинації потрібно ввести дві дози з інтервалом у три тижні. Вакцина Pfizer після виробництва заморожується і повинна зберігатися при температурі не вище -70 градусів.

22 грудня Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) вирішило дозволити використання вакцини від коронавірусу Comirnaty, яку розробили компанії Pfizer та BioNTech.