Україна погодилась на пропозицію ООН про великоднє перемир'я - МЗС

На Великдень буде оголошено чотириденну "гуманітарну паузу"
Головне
Україна погодилась на пропозицію ООН про великоднє перемир'я - МЗС
Храм, церква Фото: David Henry з Pexels
20 Квітня 2022, 19:13
читать на русском

Міністерство закордонних справ України відповіло генеральному секретарю ООН за заклик впровадити великодню чотириденну "гуманітарну паузу" в Україні, починаючи з 21 квітня.

Про це йдеться у заяві МЗС.

Цілком поділяємо думку, що гуманітарна пауза є необхідною для безпечної евакуації тисяч цивільних осіб, які бажають залишити небезпечні зони триваючих та можливих бойових дій, насамперед із багатостраждального Маріуполя. Високо цінуємо готовність ООН забезпечити доставку вкрай потрібної гуманітарної допомоги населенню найбільш постраждалих районів України у разі досягнення "режиму тиші", - зазначає  зовнішньополітичне відомство.

МЗС України зазначає, що росія має припинити напади на цивільні об'єкти України для забезпечення захисту цивільного населення, а також гуманітарного персоналу та журналістів:

Закликаємо росію до повної поваги міжнародних зусиль із захисту медичного та гуманітарного персоналу, їхніх транспортних засобів і обладнання, а також лікарень та інших медичних закладів. РФ має також забезпечити безпечний і безперешкодний доступ до населення на тимчасово окупованих територіях гуманітарного персоналу та його транспортних засобів і обладнання.

У міністерстві також нагадали, що блокади російськими військовими українських міст, зокрема Маріуполя, ще більше загострюють і без того критичну гуманітарну ситуацію для цивільного населення та перешкоджають евакуаційним зусиллям:

росія має негайно припинити ці блокади. Виконання цих умов забезпечить добровільний, безпечний та безперешкодний прохід цивільних осіб, які рятуються від агресії та насильства.

Нагадаємо, радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявляв, що українська сторона не зацікавлена в домовленостях про тимчасове перемир'я з російською федерацією, оскільки потрібен стійкий мир.

За його словами, тимчасове перемир'я з росією завжди залишається шляхом до подальшої ескалації та війни.

Читайте також

1