Росія відмовилася від перемир`я на Донбасі

Завершилося засідання глав делегацій ТКГ
Головне
Росія відмовилася від перемир`я на Донбасі
Війна на Донбасі, поранений військовий (фото: з відкритих джерел)
31 Березня, 20:33
читать на русском

31 березня відбулося загальне засідання ТКГ на рівні глав делегацій, під час якого Росія відхилила пропозиції України та ОБСЄ про встановлення перемир`я на Донбасі з 1 квітня.

Про це йдеться на сторінці української делегації в ТКГ у Фейсбуці.

Засідання розпочалось із пропозиції Глави української делегації Леоніда Кравчука забезпечити з 00.00 1 квітня дотримання повного та всеосяжного збереження режиму припинення вогню.

Цю пропозицію підтримали Спецпредставник Глави ОБСЄ пані Ґрау та координатор Підгрупи з безпеки, Глава СММ ОБСЄ пан Чевік.

Зокрема, пан Чевік запропонував прийняти спільну узгоджену заяву ТКГ, в якій підтвердити прагнення сторін посилити режим припинення вогню та врятувати життя цивільних осіб та військового персоналу.

Однак пропозиції Кравчука і Чевіка не підтримала російська делегація. Це відбулося попри відповідні заяви лідерів ФРН та Франції, в яких вони вчора підкреслили необхідність дотримуватися режиму припинення вогню на Донбасі.

Не розумію, чому Російська делегація не вважає за необхідне зосередитися на збереженні життя людей, - прокоментував позицію Росії Кравчук (досьє Леоніда Кравчука).

У ситуації, що склалася після відмови Росії українська  делегація продовжує зосереджувати зусилля на реалізації наступних заходів:

  • збереження режиму припинення вогню;
  • безперешкодний доступ МКЧХ та інших міжнародних гуманітарних організацій до утримуваних осіб;
  • звільнення утримуваних осіб;
  • розблокування російською стороною роботи КПВВ;
  • забезпечення вільного та безперешкодного доступу СММ ОБСЄ до всієї території України;
  • допуск представників МАГАТЕ на окуповані території для забезпечення проведення інспекції ядерних об’єктів на тимчасово окупованих територіях.

Також було зроблено акцент на важливості відновлення об’єктів критичної інфраструктури, для чого сторони мають забезпечити гарантії безпеки ремонтним бригадам.

Читайте також

У підсумку в дописі сформулювали позицію української делегації:

  1. Вважаємо критично важливим повернутися до повного дотримання режиму припинення вогню та посилити ефективний контроль за його виконанням.
  2. Просування з будь-яких інших питань: політичних, гуманітарних, економічних, подальше узгодження кроків сторін є проблемним, якщо не виконана головна, базова умова - досягнуто повне і всеосяжне припинення вогню.
  3. Повернення до повного і всеосяжного припинення вогню, необхідність якого була декларована також лідерами Н4 та представниками ОБСЄ є головною умовою успішності подальших переговорів з усіх інших питань.

Наступне загальне засідання ТКГ заплановане на 14 квітня.


Контекст. 30 березня відбулася відеоконференція, у якій взяли участь канцлер Німеччини Анґела Меркель, президент Франції Емманюель Макрон та президент Росії Володимир Путін. Під час розмови лідери Німеччини та Франції нагадали Путіну про необхідність припинення війни на Донбасі.