Італія надала 200 млн євро пільгового кредиту Україні

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна має план на випадок вторгнення Росії до України. За його словами, Україна не підпадає під дію статті 5 про колективну оборону як партнера, а не члена НАТО, але Північноатлантичний альянс надає їй підтримку.
Про це генсек сказав в інтерв'ю DW.
Більшість підтримки надають на двосторонній основі різні союзники - Сполучені Штати, Великобританія, Канада та інші. І я вітаю це. Зрештою, це допомога Україні в самозахисті. І це важливо, тому що це також чіткий сигнал Росії, - зазначив Столтебнберг.
За його словами, рішення щодо прийняття України до членів НАТО вже ухвалене, але питання лише у термінах. Генсек нагадав, що Україна звернулася з проханням про приєднання ще 14 років тому.
Україна вже подала заявку на членство і ми вирішили працювати над цим, підтримуючи її реформи, допомагаючи у модернізації збройних сил за нашими стандартами. У 2008 році ми вирішили, що Україна та Грузія стануть членами (НАТО - ред.), але ми не встановлювали, коли саме, – сказав Столтенберг в інтерв'ю La Repubblica.
Генсек НАТО додав, що лише Україна повинна вирішувати, чи вступати їй до Альянсу, чи ні. Він наголосив, що Росія не має жодного права вмішуватись у це питання. На питання, чи може Україна приєднатися до НАТО у найближчі кілька місяців, Столтенберг відповів:
Зараз на порядку денному реформи - допомога Україні. Повторюю: зараз справа у російській агресії. Вони окупували частину України - Крим, контролюють Донбас за підтримки сепаратистів, а потім хочуть змусити нас прийняти юридично зобов'язувальний договір, який би порушив національний суверенітет.
Нагадаємо, що у штаб-квартирі НАТО у Брюсселі 12 січня відбулись переговори з питань безпеки із Росією, представниками США та генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом у форматі саміту Росія-НАТО. Столтенберг заявив, що Росія не має права вето на вступ України до НАТО.
Читайте також