Українців хочуть змусити платити борги померлих родичів - законопроєкт

Українцям можуть заборонити відмовлятися від спадку, якщо у померлого були борги перед кредиторами
Українців хочуть змусити платити борги померлих родичів - законопроєкт
Документи (Фото: pexels)
2 Травня 2024, 07:37
читать на русском

Українцям можуть заборонити відмовлятися від спадку, якщо у померлого були борги перед кредиторами. Це можна буде зробити тільки після погашення заборгованості в межах вартості успадкованого майна.

Про це йдеться у законопроєкті №11220, який було зареєстровано у Верховній Раді нардепом Олександром Лукашевим ("Відновлення України"). Тож він пропонує внести відповідні зміни до ст. 1273, 1274 Цивільного кодексу України, аби захистити кредиторів від збитків.

"Враховуючи визначене законодавством право на відмову від прийняття спадщини, з метою уникнення звернення щодо стягнення на майно в рахунок погашення боргу, часто спадкоємці відмовляються від прийняття вже успадкованого майна з порушенням принципів доброчесності й добросовісності у цивільних правовідносинах, для приховування боржником своїх активів від звернення на них стягнення окремими кредиторами за зобов’язаннями боржника, завдаючи тим самим шкоди такому кредитору", – йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.

Раніше вже повідомлялося, що, згідно зі ст. 1268 Цивільного кодексу України, вважається, що родич спадкодавця, який постійно проживав разом із ним на час відкриття спадщини, прийняв спадок, якщо не заявив у нотаріуса про відмову від цього. На це дається 6 місяців з дня смерті спадкодавця.

Якщо ж спадкоємець прийняв спадок, то він зобов'язується виплатити і невиплачену частку кредиту. Для цього необхідно заблокувати у банку картки померлого (якщо вони були відкриті), а також надати свідоцтво про смерть (оригінал чи нотаріально завірену копію). У результаті сторнації нарахування відсотків за кредитами спадкоємець муситиме виплатити лише тіло позики.

Нагадаємо, українцям даватимуться шість місяців для того, щоб прийняти чи відмовитися від спадщини. Подібні норми передбачено положеннями постанови Кабінету міністрів № 469 від 9 травня 2023 року, які набирають чинності через місяць з дня офіційного опублікування документа (відбулося 18 травня 2023 року у газеті “Урядовий кур’єр” - ред.).

Читайте також

1