Українцям анулюють податкові борги до 3060 грн, але є умови

Верховна Рада ухвалила відповідний законопроєкт
Головне
Українцям анулюють податкові борги до 3060 грн, але є умови
Підприємці (фото: Pexels)

Верховна Рада 4 грудня ухвалила законопроєкт №4430, який передбачає списання підприємцям і населенню податкових боргів до 3060 грн, але за певних умов.

Про це йдеться на офіційному порталі Верховної Ради.

Відповідне рішення підтримало 302 народних депутатів.

Ініціатором проєкту виступив президент України Володимир Зеленський (досьє Зеленського).

У пояснювальній записці повідомляється, що законопроєкт передбачає списання податкового боргу платникам податків у разі, якщо його сукупний розмір за усіма податками й зборами не перевищує 3060 грн та його не погашено станом на 1 листопада 2020 року.

Читайте також

Автори подання пропонують відстрочити до 29 грудня 2021 року погашення податкового боргу платників податків - фізичних осіб, у тому числі самозайнятих осіб, що у загальній сумі не перевищує 6800 грн.

Також передбачається списання пені та штрафних санкцій у разі самостійної сплати податкового боргу за основним платежем протягом 6 місяців з дня набрання чинності цього закону. Документом збільшено поріг обсягу податкового боргу для застосування заходів стягнення до 3060 грн.

Закон також передбачає звільнення платників єдиного податку першої групи від сплати цього податку за грудень 2020 року та січень-травень 2021 року, а також звільнення від нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску платників податку першої групи в частині сум, що підлягають нарахуванню, обчисленню та сплаті такими особами за періоди з 1 по 31 грудня 2020 року, з 1 січня по 31 травня 2021 року за себе, визначити, що цей період включаються до страхового стажу.

Нагадаємо, що Верховна Рада 4 грудня ухвалила проєкт закону про відновлення покарання за недостовірне декларування.

Читайте більше у нашому матеріалі: "Чи переживе бізнес нові локдауни: Зеленський вирішив допомогти грошима".

1