Умеров може очолити Міноборони замість Резнікова - ЗМІ

У Раді з`явився шорт-лист кандидатів на посаду глави Міноборони
Головне
Умеров може очолити Міноборони замість Резнікова - ЗМІ
Олексій Резніков facebook.com/MinistryofDefence.UA
31 Серпня 2023, 12:26

У разі звільнення глави Міноборони Олексія Резнікова з посади на його заміну є шорт-лист кандидатів. Імовірно, замінити міністра може голова Фонду держмайна Рустем Умеров.

Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "Міністр без гарантій. Що чекає на Резнікова після нового скандалу із закупівлями в Міноборони".

Відомо, що Верховна рада повернеться до пленарної роботи вже наступного тижня, але не факт, що одразу візьметься за питання нового глави Міноборони.

Не виключено, що нового міністра на той час так і не знайдуть. Але за даними РБК-Україна, якийсь шорт-лист кандидатів на середину цього тижня начебто з'явився. І в ньому, серед інших, є голова Фонду держмайна Рустем Умеров.

Так, в українських медіа як можливих кандидатів на посаду голови Міноборони, серед іншого, називали два прізвища: міністра з розвитку стратегічних галузей Олександра Камишіна та віце-прем'єра, міністра інфраструктури та розвитку територій Олександра Кубракова.

Але джерела РБК-Україна стверджують, що Камишин, хоч і користується повагою з боку вищого керівництва країни і вважається ефективним на своїй посаді, поки що недостатньо "заматерів", щоб очолити таку непросту структуру, як Міноборони, і поки що краще, щоб він і надалі вів свої проекти у Мінстратпромі.

Серед кандидатів на Міноборони обговорювалася і кандидатура голови СБУ Василя Малюка.

Варто зауважити, що згідно із законом, очільник має бути цивільним, а не військовим. Тому, щоб призначити на посаду, наприклад, першого заступника Резнікова, генерал-лейтенанта Олександра Павлюка (а його прізвище також звучало в кулуарах), довелося б змінювати законодавство ще й у розріз із принципами НАТО.

Втім, не треба виключати й того факту, що Резніков залишиться на посаді. Адже подібних ситуацій, коли лунали заяви про відставку топчиновника, який у підсумку залишався на посаді є достатньо.

Нагадаємо, міністр оборони України Олексій Резніков заявив, що готовий подати у відставку через скандал з закупівлею курток для військових Міністерством оборони. Але є умова.

"Якщо виявиться, що Міноборони дійсно поставило 180 тисяч курток літніх замість зимових, то я пишу заяву про відставку. Якщо ж виявиться, що були поставлені 180 тисяч зимових курток, а не літніх, то народна депутатка Анастасія Радіна складає мандат, а журналіст Михайло Ткач іде з видання і на 3 роки припиняє займатися журналістикою", - заявив міністр.

Раніше в ЗМІ з'явилося розслідування про те, що Міноборони нібито закупило в турецької фірми Vector avia hava araçlari зимові куртки для військових, але за завищеною ціною. Ціна курток під час доставки, за даними розслідування, зросла втричі. Крім того, ЗМІ з'ясували, що з Туреччини в Україну прибули насправді не зимові куртки, а - літні.

Розповів про це і журналіст Михайло Ткач, додавши, що до оборудки нібито причетний племінник нардепа Геннадія Касая, який входить до оборонного комітету ВР.

Цього тижня щодо цього питання відбулося засідання комітету ВР з питань антикорупційної політики за участі представників Міноборони. Після засідання очільниця комітету Радіна розповіла, що представники міністерства не змогли відповісти на більшість питань нардепів, та намагалися продемонструвати "якусь куртку невідомого походження", на бирці якої був вказаний інший номер договору, аніж в інвойсі з поставки, яку досліджували на комітеті.

Читайте також

1