В НБУ назвали причини інфляції в Україні

Базова інфляція у травні пришвидшилася до 6,9%
В НБУ назвали причини інфляції в Україні
Будівля Національного банку України (НБУ) Фото: УНІАН

У травні 2021 року споживча інфляція в Україні в річному вимірі прискорилася до 9,5%, у місячному вимірі ціни зросли на 1,3%.

Про це йдеться на сайті НБУ.

Зазначається, що прискорення інфляції пов’язано передусім із високоволатильними компонентами споживчого набору, зокрема суттєвішим подорожчанням природного газу та соняшникової олії.

Базова інфляція у травні пришвидшилася до 6,9% р/р (з 6,3% р/р у квітні). Збільшилися темпи зростання цін на оброблені продовольчі товари (до 11,2% р/р) передусім через подальше підвищення світових цін на продукти харчування, - йдеться у повідомленні.

Зокрема, прискорилося подорожчання соняшникової олії та продуктів її перероблювання. Збільшення виробничих витрат на сировину та енергію спричинило підвищення ціни на хліб, макаронні, кондитерські вироби та м’ясні продукти. Зростання показника також підтримувалося сталим споживчим попитом.

Підвищення вартості послуг також прискорилося (до 8% р/р). Швидше дорожчали послуги закладів громадського харчування, культури та відпочинку, оренди, утримання та ремонту житла, а також курси іноземних мов та мобільний зв'язок. Вартість водійських курсів та обслуговування автомобілів продовжувала зростати, реагуючи на високий попит, а послуг таксі - через підвищення ціни на паливо.

Унаслідок сталого споживчого попиту прискорилося зростання цін на непродовольчі товари (до 1,4% р/р). Також збільшилися темпи зростання адміністративно регульованих цін (до 17,3% р/р).

Крім того, зростання вартості палива прискорилося (до 37,4% р/р) - це пов’язано з підвищенням світових цін на нафту та зі збереженням високого попиту з боку населення.

Упродовж найближчих місяців інфляційний тиск зберігатиметься передусім через високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольчі товари, - сказали в НБУ.

Нагадаємо, що у жовтні минулого року НБУ прогнозував інфляцію на рівні 6,5%.

Читайте також

1