В Україні хочуть дозволити змішувати COVID-вакцини: що кажуть у МОЗ

Наразі ведеться розробка детальних покрокових інструкцій
Важливо
В Україні хочуть дозволити змішувати COVID-вакцини: що кажуть у МОЗ
Коронавірус, вакцина CoronaVac от Sinovac Biotech (фото: УНІАН)
26 Липня 2021, 13:50
читать на русском

У Міністерстві охорони здоров'я розглядають можливість змішування  м-РНК вакцини при проведенні щеплення проти COVID-19.

Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в інтерв'ю виданню "Апостроф".

За його словами, МОЗ України ухвалює подібні рішення, спираючись на результати міжнародних досліджень, а також рекомендації компаній-виробників та аналізу аналогічного досвіду інших країн.

Національна технічна група експертів з питань імунізації, як головний дорадчий орган МОЗ, рекомендувала дозволити так зване мікшування (змішування) вакцини, але при чіткому дотриманні певних умов. Йдеться про можливість введення другої дози препарату Comirnaty/Pfizer-BioNTech після першої дози м-РНК вакцини Moderna, якщо немає можливості закінчити вакцинацію таким же препаратом, - сказав санлікар.

Кузін наголосив, що у разі важкої алергічної реакції організму людини на першу дозу векторної вакцини від AstraZeneca, дозволяється ввести другу дозу Comirnaty/Pfizer-BioNTech за рішенням лікаря.

За словами заступника глави МОЗ, уже є відповідне рішення групи експертів. Але зараз ведеться робота щодо оформлення відповідного наказу та розробку детальних покрокових інструкцій.

Нагадаємо, що Всесвітня організація охорони здоров'я вважає небезпечним змішування вакцини проти COVID-19 від різних виробників, тому не рекомендує це робити.

Читайте також

1