В Україні в онлайн-форматі запрацювала місія МВФ

Місія перегляне чинну програму кредитування stand-by для України
Головне
В Україні в онлайн-форматі запрацювала місія МВФ
МВФ (Фото: shutterstock)

21 грудня в Україні почала роботу в онлайн-форматі місія Міжнародного валютного фонду.

Про це на брифінгу повідомила перша заступниця голови Національного банку України Катерина Рожкова.

Посадовиця зазначила, що через коронавірус місія працюватиме в режимі онлайн. Представники МВФ переглядатимуть чинну програму stand-by.

У Нацбанку також зазначають, що Україна і НБУ зокрема виконали всі умови для візиту місії МВФ, в тому числі – ухвалили державний бюджет України на 2021 рік.

Ви знаєте, що традиційним для місії МВФ структурним маяком є ухвалення державного бюджету, і він також був затверджений. Тому, з точки зору важливих і принципових речей — вони зроблені, і місія почала роботу сьогодні, — наголосила Рожкова.

Читайте також

Нагадаємо, 18 грудня постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман заявив, що місія розпочне розгляд угоди з Україною наступного тижня. Перегляд угоди у форматі Stand-by з Україною розпочнеться у період з 21 по 23 грудня. Він також зазначив, що місія МВФ планує поновити зустрічі по завершенню новорічних свят у січні 2021 року.

Раніше прем'єр-міністр України Денис Шмигаль (досьє Дениса Шмигаля) розповів, у чому причина сповільнення переговорного процесу з МВФ щодо надання нашій країні чергового кредиту.

За його словами, на це вплинуло, у тому числі й скандальне рішення Конституційного суду щодо покарання за неправдиве декларування, і зміна керівника Нацбанку. Основне занепокоєння у МВФ викликала зміна керівника Нацбанку і спровокована рішенням Конституційного суду антикорупційна криза

Прем'єр-міністр запевнив, що у Кабміні є "план Б" на випадок, якщо пауза з наданням траншів кредиту МВФ затягнеться.