В Україні видали книгу, яку написав і проілюстрував штучний інтелект

Книга присвячена космічній тематиці
В Україні видали книгу, яку написав і проілюстрував штучний інтелект
Книга, словник, фото Freepik, jcomp
8 Березня 2023, 16:43
читать на русском

В Україні видали першу книгу, написану та проілюстровану штучним інтелектом, для цього експерименту обрали космічну тематику.

Про це повідомив у Фейсбуці засновник і гендиректор харківського видавництва "Ранок" Віктор Круглов.

"Перша в Україні книжка, яку написав та проілюстрував штучний інтелект (ШІ), видана видавництвом "Ранок". Для книги-експерименту ми обрали фантастичну тематику (ще не так давно сам ШІ був фантастикою) – колонізацію людьми Марсу. Ми уявили героя – дитину у віці 5-6 років. Попереду – велике майбутнє, та вже зараз глибини космосу надихають героя на пошуки нових місць для життя людей. Тож чом би не полетіти на Марс?" - написав Круглов.

За його словами, редактори формулювали запитання штучному інтелекту від імені дитини. Дизайнери навчали нейромережу тематичним малюнкам.

"Результат ви можете побачити самі. Книга "Хочу на Марс", автор якої ШІ, настільки різноманітна та цікава, що здивувала навіть команду Ранок. Вважаю, що це історичний момент для нашої галузі, і ми дуже зацікавлені у подальших дослідженнях та розвитку штучного інтелекту у застосунках для освіти та розвитку наших дітей", - зазначив засновник видавництва.

Він додав, що на черзі - інтерактивний підручник, з яким може спілкуватися дитина.

Нагадаємо, в Україні запустили ресурс "Національний кадровий резерв", у межах якого українці можуть пройти безплатне тестування. Штучний інтелект визначає, який пул професій найбільше підходить людині, якими soft skills вона володіє та чи має підприємницькі навички.

Читайте також

1