В уряді пояснили, як повертатимуть акциз на пальне

Кабмін бачить доцільність повернення паливного податку
Важливо
В уряді пояснили, як повертатимуть акциз на пальне
Бензин, АЗС Фото: istockphoto.com
19 Серпня 2022, 14:41
читать на русском

Україна буде поступово повертати податки на пальне, які були знижені чи скасовані навесні цього року.

Про це повідомив перший заступник міністра економіки України Денис Кудін в етері національного телемарафону.

Україна повертає податки. Таким чином, щоб споживач не відчув цього навантаження. Сьогодні уряд побачив доцільність повернення саме акцизу. Питання повернення ставки ПДВ на світлі нафтопродукти сьогодні на порядку денному не стоїть, - сказав він.

За його словами, далі Кабінет міністрів буде дивитись на ситуацію на світових ринках енергоресурсів, на ситуацію в середині країни, і вже потім висувати пропозиції.

Нагадаємо, що у березні парламент скасував податковий акциз на пальне і знизив зобов'язання по ПДВ до 7 відсотків з 20-ти. Це допомогло споживачам і бізнесу у самі скрутні шокові часи мати пальне за прийнятною ціною.

Кабінет міністрів вніс до Верховної Ради законопроєкт про скасування пільгового оподаткування на пальне. Автор документа - глава уряду Денис Шмигаль.

У пояснювальній записці він скаржиться на значний дефіцит коштів для фінансування дорожнього господарства. Таким чином прем'єр пропонує встановити ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100 євро за 1000 літрів.

За розрахунками уряду, така ініціатива принесе держбюджету 2 млрд грн у місяць. Водночас Кабмін пропонує залишити пільговий ПДВ на пальне, який наразі складає 7% замість 20%.

Читайте також

1