Велика Британія пропонує стратегію підтримки України із чотирьох пунктів

Головною підтримкою України є імперські амбіції та агресивні плани росії
Головне
Велика Британія пропонує стратегію підтримки України із чотирьох пунктів
борис Джонсон виступає в парламенті (фото: the Guardian)
20 Червня 2022, 05:04
читать на русском

Прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон пропонує план підтримки України із чотирьох пунктів на тлі заяв про затяжну війну з Росією.

Про це йдеться у колонці прем'єр-міністра Британії Бориса Джонсона в The Sunday Times.

За його словами, потрібно готуватися до затяжної війни, тому що російський диктатор Володимир Путін перейшов до військової кампанії на виснаження, намагаючись стерти українські сили дедалі більше.

Сполучене Королівство та наші друзі мають реагувати, а саме забезпечити Україну необхідними стратегічними ресурсами, щоб вона могла вистояти і зрештою здобути перемогу, - написав Джонсон.

Він додав, що головною причиною підтримки країн Заходу, попри пов'язані з цим витрати та інші проблеми, є імперські амбіції та агресивні плани Росії.

Все залежить від того, чи Україна буде здатна швидше збільшити свою спроможність відвоювати загарбані території, поки росіяни будуть прискорено збирати ресурси для нової атаки. Наша задача полягає в тому, аби час все-таки став союзником України в цій ситуації, - зазначив прем'єр.

Чотири кроки для країн Заходу щодо підтримки України

На думку Джонсона, задля перемоги України у війні союзники мають зробити наступне:

  1. Забезпечити Україну озброєнням, боєприпасами та спорядженням. Британія планує навчати близько 10 тисяч українських військових упродовж 120 днів.
  2. Фінансова допомога. Західні країни мають допомогти Україні зберегти стабільність своїх державних інститутів фінансовою допомогою, адже український уряд має утримувати соціальну інфраструктуру, виплачувати заробітну плату та пенсії, а також фінансувати відбудову зруйнованих будівель.
  3. Забезпечити сухопутні маршрути для українського експорту. Це важливо для збереження надходжень в українську економіку.
  4. Розблокувати українські морські порти. Захід повинен негайно допомогти вивезти 25 мільйонів тонн пшениці й кукурудзи, які потребують найменш розвинуті країни світу для подолання продовольчої кризи.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський привітав прем’єр-міністра Великої Британії Бориса Джонсона з днем народження та назвав його "своїм другом".

Читайте також