Велика приватизація: Зеленський розповів, від яких підприємств "позбавиться" Україна

Стратегічні підприємства залишаться у власності держави
Головне
Велика приватизація: Зеленський розповів, від яких підприємств "позбавиться" Україна
Президент України Володимир Зеленський (фото: Парламент.UA)

Президент України Володимир Зеленський розповів, які держпідприємства держава має виставити на продаж у рамках програми "Велика приватизація".

Як повідомляє пресслужба глави держави, Зеленський заявив, що в Україні є політична воля для проведення великої приватизації, оскільки держава – неефективний керівник активів.

До стратегічних підприємств, які мають залишатися в держвласності, можна застосувати механізм державно-приватного партнерства, вважає він.

Президент зауважив, що держава не має мільярдів на модернізацію того чи іншого підприємства. Тому потрібно проводити велику приватизацію.

Передусім важливо не скільки отримає держава на вході, а скільки отримає податків щомісяця, щороку... Бізнес – це постійне вкладання грошей у технології, ідеї, креатив, а потім постійне отримання невеликих прибутків. Бізнес – це 10-15-20% постійного прибутку, – сказав Зеленський.

Він розповів, що Фонд державного майна вже здійснює підготовку низки держпідприємств до приватизації. Раніше ФДМУ отримав від Державного управління справами готелі "Україна" та "Дніпро". Останній минулого літа був проданий на відкритому прозорому аукціоні за рекордну суму. Зараз готується до приватизації "Президент-Готель".

Крім того, триває підготовка до приватизації ПАТ "Центренерго", яке, за словами Зеленського, було очищене від усіх груп впливу. Також іде робота щодо продажу Одеського припортового заводу тощо.

Є стратегічні підприємства, яких держава не має права позбавитись, - додав він.

Тому, за словами президента, до великих стратегічних і потенційно прибуткових держпідприємств можна застосовувати механізм державно-приватного партнерства, коли та чи інша приватна компанія інвестуватиме в модернізацію й отримуватиме прибуток у той час, як підприємство залишатиметься у державній власності.

Зеленський також позитивно оцінює бажання державних компаній, зокрема НАК "Нафтогаз України" чи НАЕК "Енергоатом", вийти на IPO.

За його словами, продовжується середня й мала приватизація.

Вважаю, що треба позбавитись від сотні санаторіїв, які не працюють чи які "розпиляли", де землю забрали. Це робили багато років. Ми це усвідомлюємо, ніхто нікого не виправдовує. Це все було, і треба всього позбавитись, щоб зайшов бізнес, – зазначив президент.

Нагадаємо, 30 березня Верховна Рада України дозволила проводити приватизаційні аукціони, які у 2020 році припинили через пандемію коронавірусу, а також визначила, які підприємства держава не продаватиме. Кабінет міністрів України запланував продаж великих державних підприємств, що дасть змогу збільшити надходження до бюджету на більш ніж 12 млрд грн.

Читайте також

1