Військовим повністю виплатять борги у розмірі 1,5 млрд гривень

Також українські захисники отримають одноразові премії
Головне
Військовим повністю виплатять борги у розмірі 1,5 млрд гривень
Українській військові фото: ОП
14 Жовтня 2021, 20:15
читать на русском

Президент Володимир Зеленський доручив уряду якнайшвидше виплатити заборгованість українським військовослужбовцям. Йдеться про 1,5 млрд гривень.

Про це свідчить указ №532/2021 від 13 жовтня, який набирає чинності з дня опублікування.

Крім виплат заборгованостей, президент постановив виплатити одноразові премії військовим та ветеранам війни з нагоди Дня захисників і захисниць України. Так, Зеленський хоче забезпечити їхні соціальні гарантії.

Також Кабінет міністрів за дорученням Зеленського має розробити та внести до Верховної Ради законопроєкт, яким удосконалюватиметься система грошових виплат військовим "з урахуванням кращого досвіду провідних іноземних держав". Уряд має час до 31 грудня, а також повинен щоквартально звітувати про стан виконання заходів для соціального захисту ветеранів війни та сімей загиблих, зокрема про їхні права на житло.

До кінця 2023 року Кабмін спільно з обласними адміністраціями та КМДА має забезпечити у кожному регіоні центри для психологічної реабілітації  військовослужбовців та ветеранів.

А Міністерство оборони виділило на погашення боргів перед військовослужбовцями 3,7 мільярда гривень, з яких 1,8 мільярда підуть на оздоровлення.

Нагадаємо, що Кабінет міністрів вніс зміни до бюджету Пенсійного фонду України на 2021 рік та збільшив його на 18,5 мільярдів гривень для забезпечення своєчасних та в повному обсязі виплат пенсій.

Читайте також

1