Вивозять меблі та бойлери: ченці УПЦ МП почали виїжджати з лаври

Представники московського патріархату мають виїхати з лаври до 29 березня
Важливо
Вивозять меблі та бойлери: ченці УПЦ МП почали виїжджати з лаври
Олександр Ткаченко (Фото: Facebook-сторінка Олександра Ткаченка)
24 Березня 2023, 10:38
читать на русском

Священники УПЦ МП почали вивозити речі з Києво-Печерської лаври.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону.

Він заявив, що представники УПЦ МП написали листа, в якому повідомили, що не встигають виїхати до 29 березня.

"Але процес виїзду відбувається: це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі. Вивозять бойлери, стільці, столи", - зазначив міністр.

За процесом переїзду слідкують державні органи, такі як МВС та СБУ. Також Ткаченко повідомив, що заяви представників УПЦ МП про відсутність місця для складування майна не відповідають дійсності.

"Бойлери ж перевозять кудись", - сказав він.

Також він відмітив, що вивіз майна може бути незаконним, адже "не брати облаштовували приміщення, а прихожани, які жертвували Лаврі".

Нагадаємо, ченцям і вірянам Української православної церкви, афілійованої з Російською православною церквою, із 21 березня заборонили заходити в печери Києво-Печерської лаври, бо комісія оцінює збереження культурних цінностей.

Як відомо, Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" не планує продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври. Причиною розірвання договору про безоплатне користування майном вказано рішення РНБО, висновки Міжвідомчої робочої групи та лист Мінкульту.

Як відзначило керівництво заповідника, УПЦ було запропоновано надати список осіб для включення до складу комісії з прийняття-передання державного майна.

Раніше повідомлялося, що міністерство культури України рекомендувало не продовжувати оренду Свято-Успенської Києво-Печерської лаври та Трапезної церкви для УПЦ Московського патріархату.

Також в Україні відкрили кримінальні провадження проти священнослужителів Лаври, які належать до УПЦ МП і під час війни прославляли під час молебнів росію. Під час обшуків у Лаврі СБУ знайшла проросійську літературу, мільйони готівки та "сумнівних" громадян рф під час безпекових заходів у приміщеннях УПЦ (МП).

Читайте також

1