"Укренерго" божиться, що не планує вводити графіки відключень електроенергії

У разі надзвичайної ситуації українцям рекомендують зберігати спокій та опрацювати чіткий алгоритм. При цьому в жодному разі не варто панікувати.
Про це йдеться у відео ТСН.
Насамперед на випадок небезпеки потрібно скласти план дій. Це стосується не лише "тривожної валізки", а в першу чергу – комунікації всієї родини.
Що потрібно знати батькам
Батькам слід дізнатися в школах і дитячих садах, де шукати дітей в разі надзвичайної ситуації. Оскільки укриття або підвал є не в кожній будівлі, тому можливо доведеться бігти до тих, які розташовані поблизу або в метро.
У соціальних мережах батьки повідомляють, що в деяких школах і дитячих садах вже готуються до можливого вторгнення та просять принести необхідні речі. Вже озвучені списки:
- ковдра, яка підписана ім'ям учня,
- свічки,
- батарейки,
- сухпайки,
- вода,
- ліхтарик,
- індивідуальна аптечка.
Все повинно бути упаковано в спеціальний рюкзак.
Водночас вже у школах розглядають проведення спеціальних тренувань на випадок надзвичайної ситуації. Їм пояснять, як діяти та куди бігти.
Як попереджуватимуть населення
Сирени - найшвидша система швидкого оповіщення населення про небезпеку. Зараз роботу таких сирен перевіряють у багатьох українських містах, це триває близько 2-3 секунд.
Інструктор з фізичної безпеки Олексій Павлійчук радить кожній українській родині мати план дій на випадок повномасштабного вторгнення. Так, батькам потрібно забезпечити безпеку дітей і детально їм розповісти маршрут до безпечного місця. Можна навіть видрукувати спеціальну карту.
Домовитися про все з рідними варто заздалегідь, де ви зустрічаєтеся в результаті надзвичайної ситуації. Це важливо, оскільки може не бути зв'язку або електрики.
Інструктор наголошує, що така підготовка – це не паніка, а логіка і підготовка.
Якщо у вас є певний план, хоч якийсь-то ви швидше зорієнтуєтеся в будь-якій нестандартній ситуації. Тому виділіть 15 хвилин на сімейну нараду – просто сьогодні, - порадив Павлійчук.
Нагадаємо, що розмов про можливий наступ Росії в Україні стає дедалі більше. Доки розслідувачі показують докази, українська влада скидає все на спробу дестабілізації в країні. Влада РФ спочатку теж відкидала напад, а потім змінила свою риторику.
Читайте також наш матеріал: Жодне бомбосховище не врятує від потужного боєприпасу: чи готові українські укриття до нападу ворога (фоторепортаж)
Читайте також