Як працюватимуть лікарні у випадку блекауту: пояснення міністра

У лікарнях оптимізують приміщення задля можливості використання генераторів
Як працюватимуть лікарні у випадку блекауту: пояснення міністра
Пересадка серця фото: Львівська Обласна Клінічна Лікарня
26 Листопада 2022, 10:22
читать на русском

Українські лікарні не закриватимуться навіть в умовах блекауту, але медустановам потрібно скоротити кількість приміщень, що використовуються.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі національного телемарафону.

Лікарні не закриватимуть, але у певних лікарнях буде переглянуто підхід та оптимізовано використання приміщень для того, щоб сконцентрувати все на менших площах", - заявив Ляшко.

За його словами, оптимізація приміщень дозволить легше пройти осінньо-зимовий період, у тому числі із настанням великих холодів.

Коли менша площа, її простіше опалювати, використовуючи джерела живлення, якщо буде відключення від централізованого теплопостачання", - зазначив міністр.

Він також підкреслив, що МОЗ визначило два рівні лікарень: клініки, які можуть працювати без централізованого енергопостачання, та клініки, які можуть працювати без централізованого тепла та централізованого водопостачання.

Саме на цих лікарнях і сформується основна мережа медустанов, які у цей складний осінньо-зимовий період мають забезпечити медичну допомогу. Ми розуміємо, що у цих лікарнях на 100% працюватиме все обладнання, яке підключатиметься до енергопостачання", - додав глава МОЗ.

Нагадаємо, Національний банк України опублікував перелік банків, які працюватимуть у разі тривалої відсутності електроенергії.

Читайте також

1