За продаж гуманітарної допомоги в Україні суворо каратимуть

Порушникам загрожує до семи років тюрми
За продаж гуманітарної допомоги в Україні суворо каратимуть
Верховна Рада України
24 Березня 2022, 21:21
читать на русском

В Україні встановили кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану.

Народні депутати проголосували за законопроєкт №7146 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану.

На думку авторів проєкту закону, це дозволить унеможливити випадки, коли її використовують для отримання прибутку.

Ми запроваджуємо повну та справедливу відповідальність за продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги з метою отримання прибутку. Зараз весь світ об’єднався, щоб допомогти українцям, які постраждали від віроломного вторгнення РФ. Неприпустимо наживатися на людському горі, з одного боку, та людській доброті, з іншого, – зазначив заступник голови комітету з питань правоохоронної діяльності В’ячеслав Медяник.

Яким буде покарання:

За продаж товарів (предметів) гуманітарної допомоги або використання благодійних пожертв, безоплатної допомоги або укладання інших правочинів щодо розпорядження таким майном, з метою отримання прибутку:

  • штраф від двох до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до чотирьох років.

Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища, або у великому розмірі:

  • позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Дії, вчинені організованою групою або в особливо великому розмірі, або під час надзвичайного або воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Читайте також

1