Зареєструвати пошкоджене чи зруйноване майно можна через "Дію": інструкція

Заяву також можна подати через ЦНАП
Важливо
Зареєструвати пошкоджене чи зруйноване майно можна через "Дію": інструкція
Руйнування у Бородянці Фото: https://t.me/Denys_Smyhal/2443
19 Червня 2022, 00:22
читать на русском

Українці, які втратили житло під час війни, можуть отримати компенсацію, або нові будинки чи квартири.

Заступник голови Офісу президента Кирило Тимошенко повідомив, що якщо українці можуть відновити пошкоджене житло самостійно для того, щоб отримати надалі компенсацію за завдані збитки, і не хочуть очікувати приїзду державної комісії для обстеження, то вони можуть замовити обстеження пошкоджень приватною компанією.

Важливо! При цьому кошти за проведення обстеження компенсуватися не будуть, а складений акт переданий в органи місцевого самоврядування буде компенсований державою відповідно до закону який буде прийнято.

Для проведення самостійного обстеження об’єкта, необхідно надати письмове повідомлення про початок робіт органам місцевого самоврядування або військовій адміністрації, а після закінчення обстеження надати копію звіту про обстеження.

Реєстрація пошкодженого майна

Як зареєструвати пошкоджене/зруйноване майно:

Власник пошкодженого/зруйнованого будинку або квартири може самостійно подати заяву через Дію (на сайті або у додатку).

  • Якщо у вас не має можливості скористатися онлайн реєстрацією, заяву можна подати через ЦНАП або у нотаріуса.
  • Подати заяву можна незалежно від того де ви перебуваєте. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

Органи місцевого самоврядування створюють спеціальні комісії для огляду пошкодженого майна. Після перевірки об’єкта Комісія складає акт обстеження будинку/квартири.

У разі значних пошкоджень органи місцевого самоврядування залучають експертів та складають звіт щодо можливості подальшої експлуатації будівлі. Після цього комісія інформує власника об’єкта про дату та час перевірки.

На деокупованих територіях в більшості органах місцевого самоврядування комісії вже проводять огляди. Впродовж місяця з'явиться можливість для комісій створювати акти огляду в Дії.

Заява та висновок комісії по кожному окремому об’єкту будуть вноситись до Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Якщо комісія вже сформувала акт по пошкодженому майну, це ні в якому разі не виключає необхідності подання заяви через Дію або ЦНАП, оскільки саме ця заява буде підставою для компенсації.

Якщо ви вже подали заяву про пошкодження майна в Дії, його не треба дублювати в ЦНАПі або у нотаріуса.

Звертаю увагу, що подання заяви про злочин до ЄРДР (фіксується поліцією), щодо пошкодження майна – це окрема процедура. Відсутність такої заяви не буде підставою для невиплат. Але громадяни України можуть скористатися своїм правом та звернутися до правоохоронних органів з заявою про злочин у зв'язку з заподіянням шкоди через збройну агресію російської федерації, - розповів Тимошенко.

Він поінформував, що порядок отримання компенсації буде визначено окремим законом.

Нагадаємо, що максимальна сума компенсації за знищене внаслідок російської агресії житла не перевищуватиме вартості 150 кв. м за один об’єкт нерухомості. Вартість 1 кв. м площі рахуватимуть за методикою, яку розробить Кабінет міністрів.

Читайте також

1