Засуджені умовно українці підлягають мобілізації - Нацполіція

Наявність досудового розслідування, навіть підозри - це не привід не служити
Важливо
Засуджені умовно українці підлягають мобілізації - Нацполіція
ЗСУ, війна в Україні, українські військові / Фото: Pexels
13 Лютого 2024, 16:44
читать на русском

Чоловіки, які отримали умовні терміни покарання надалі підлягають мобілізації в Україні.

Про це заявив заступник голови Національної поліції Максим Цуцкірідзе, повідомляє  "Цензор.нет".

"Вони і надалі підлягають мобілізації. Умовний термін більше про те, що якщо людина вчинить повторно те саме, то тоді вже буде реальний строк", - заявив він.

На його думку, обираючи умови відбування такого покарання, суд керується тим, що ухилянт - це потенційний військовий ЗСУ.

"Я думаю, що під час винесення такого рішення суд керується тим, що це в майбутньому потенційний військовий ЗСУ. І виносить рішення таким чином, щоб все ж таки можливість служити в нього була", - додав Цуцкірідзе.

За його словами, наявність досудового розслідування, навіть підозри - це не привід не служити.

"Тут треба дивитись на те, який запобіжний захід обраний під час розслідування, чи не буде він обмежувати людину в пересуванні. У нас є випадок, коли ми встановили за запитом наших міжнародних колег осіб, відносно яких ведуться слідчі дії в одній з країн Балтії", - розповів він.

Цуцкірідзе зазначив, що декілька років тому там було здійснено викрадення людини з вбивством, фігуранти цієї справи є українці.

"Так от один з них, як встановлено, знаходиться на передовій. Він дав показання і підтвердив, що до цього злочину причетні ще дві особи, які віддали життя, воюючи за нашу країну.Коли він нам відверто підтвердив наші напрацювання, ми йому вручили підозру, а запобіжний захід не обирали", - заявив він.

Нагадаємо, повноваження територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки розширили на час мобілізації та воєнного стану. Відповідне рішення ухвалив Кабінет міністрів.

Під час проведення мобілізації та на термін дії воєнного стану ТЦК надали право цілодобово:

  • розглядати справи про адміністративні правопорушення та накладати адміністративні стягнення;
  • організовувати з визначеною періодичністю проведення медичних оглядів та психологічних обстежень військово-лікарськими комісіями військовозобовʼязаних і резервістів (для районних ТЦК та СП);
  • вести персонально-якісний облік призовників, військовозобовʼязаних та резервістів;
  • вести облік транспортних засобів, що підлягають передачі ЗСУ та іншим військовим формуванням під час мобілізації та у воєнний час.

Читайте також

1