Зеленський спілкується з представниками військового командування в обхід Залужного - ЗМІ

Це дуже демотивує головкома і головне – заважає командувати всією армією
Головне
Зеленський спілкується з представниками військового командування в обхід Залужного - ЗМІ
Володимир Зеленський і Валерій Залужний
4 Грудня 2023, 11:39
читать на русском

За інформацією від джерел "Української правди" Верховний головнокомандувач Володимир Зеленський спілкується з деякими командувачами ЗСУ в обхід головкома Валерія Залужного, що заважає Залужному командувати всією армією.

Про це йдеться в статті УП "Війна проти політики. Що насправді відбувається між Зеленським і Залужним".

 "Розумієте, часом є враження, що Зеленський має два види ЗСУ: "хороші", якими командує Сирський та інші фаворити, і "погані", які підпорядковуються Залужному. Це дуже демотивує головкома і головне – заважає командувати всією армією".

Відзначається, що Зеленський фактично створив паралельні треки для спілкування з командувачами різних родів військ, яке відбувається в обхід Залужного. Наприклад, із командувачами Сухопутних військ Олександром Сирським чи Повітряних сил Миколою Олещуком.

Прямий контакт із командувачами пришвидшує роботу для президента, але дестабілізує роботу головкома ЗСУ, який дізнається частину інформації від своїх формальних підлеглих хіба на ставках, якщо дізнається взагалі.

Іншим прикладом політичної поведінки Зеленського стала гучна медійна історія щодо чистки серед обласних військкомів. Після розслідування "Української правди" щодо нечуваного збагачення на війні одеського військкома, президент поставив вимогу звільнити всіх керівників обласних центрів комплектації та перевірити їхні статки.

"Керівник ДБР Сухачов прийшов влітку на Ставку і почав доповідати, як класно звільнили воєнкомів. І після нього слово дали Залужному, який прям вишукано його мокнув: "Хочу подякувати правоохоронцям, тема корупції важлива. Але також хочу озвучити свіжі дані по мобілізації". А там різке падіння по всіх областях", – розповідає на умовах анонімності один із учасників того засідання.

Тобто те, що з політичної точки зору виглядало швидким і рішучим виконанням запиту суспільства на справедливість, насправді мало складні наслідки з точки зору військової.

Подібний ефект мають і кадрові перестановки, як звільнення командувача ССО Хоренка, командувачки медсил Остащенко чи можлива відставка командувача Об'єднаних сил Наєва.

Усі ці військові з орбіти головкома Залужного, і їхнє звільнення вносить нестабільність у командну вертикаль. Кримінальна справа проти Наєва за оборону півдня, яку у Залужного розцінюють як спробу підібратись саме до нього – ще одна глава в цій історії.

Але найбільше градус напруги між президентом і головкомом ЗСУ піднявся після початку контрнаступу на півдні.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський заявив, що під час війни військові не можуть займатися політикою, оскільки це "не веде до єдності нації". Хоча вважає, що таке право вони мають.

Заява Зеленського із закликом до Залужного дотримуватись ієрархії та не займатися політикою - перше публічне підтвердження конфлікту з головкомом з боку президента.

До цього про нього говорили лише на рівні чуток. Тепер, після цілком однозначних слів Зеленського, можна констатувати, що конфлікт існує і він настільки серйозний, що президент вважав за потрібне про нього висловитися в інтерв'ю закордонним ЗМІ.

Якщо коротко, то має дві складові.

1. Розбіжність оцінок президента та головкому щодо ситуації на фронті та подальшої стратегії війни (що виявилося в полеміці з приводу статті Залужного в Economist).

2. Популярність Залужного в Україні та його сильні позиції серед західних союзників, що автоматично робить його головною альтернативою Зеленському в очах тих сил всередині України та за її межами, які вважають за необхідне зміну влади в країні.

Читайте також

1