Знищений рашистами найбільший український літак "Мрія" відбудують

Відновити "Мрію" допомагатимуть провідні компанії світової авіаіндустрії
Головне
Знищений рашистами найбільший український літак "Мрія" відбудують
Знищений у Гостомелі літак Мрія Фото: kyivcity.gov.ua
15 Квітня 2022, 17:40
читать на русском

Найбільший український літак Ан-225 "Мрія", який знищили рашисти на аеродромі у Гостомелі, відбудують.

Про це повідомила пресслужба підприємства "Антонов" у Фейсбуці.

Руйнування легендарного, унікального літака Ан-225 рашистами стало важким ударом не лише для підприємства "Аантонов", а й для всієї світової спільноти. Тому для нас відновлення "Мрії" — надважливе завдання, - йдеться у повідомленні.

У підприємстві кажуть, що деякі основні агрегати для планера літака є в наявності. Проте нова "Мрія" має відповідати сучасним та перспективним нормам льотної придатності, а також бути обладнаною відповідно до переліку завдань, які вона буде виконувати.

Це вимагатиме проведення великого обсягу розрахунково-конструкторських робіт, обрання та закупівлі відповідних комплектуючих, проведення програми випробувань та ін. Безумовно, цей проєкт буде здійснюватися в широкій міжнародній кооперації, за участю провідних компаній та підприємств глобальної авіаіндустрії, - зазначили в "Антонов".

Зазначається, що обсяг фінансування та можливість використання компонентів Ан-225 буде визначатися спеціальною комісією, що створюється під егідою ДК "Укроборонпром".

Джерела фінансування також визначатимуться державою.

Ті кошти, які вже надійшли до фонду, будуть використані винятково для реалізації проєкту з відбудови "Мрії". Ба більше, із прозорим звітуванням за кожну витрачену гривню чи долар. Щодо термінів, наразі говорити про них передчасно, адже програма має бути ретельно опрацьована, - кажуть на підприємстві.

Нагадаємо, 27 лютого російські окупанти атакували аеропорт у Гостомелі та влучили у найбільший транспортний літак у світі АН-225 "Мрія", який під час пандемії ковіду здійснював гуманітарні рейси та доставляв медичні матеріали для боротьби з вірусом у ЄС.

Після цього в ДП "Антонов" заявили, що добудова найбільшого українського літака АН-225 "Мрія" коштуватиме від 700 млн до одного мільярда доларів.

Читайте також

1