Бунін Сергій

Бунін Сергій

Народний депутат України IX скликання, колишній депутат Київської обласної ради

Бунін Сергій – політик та підприємець, колишній активіст "Самопомочі", що вчасно перебіг до партії "Слуга народу"

Місце народження

Народився 3 травня 1971 року в місті Києві.

Освіта

Закінчив Український транспортний університет за фахом "інженер-механік", а пізніше отримав юридичну освіту в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка.

Родина

У відкритих джерелах інформація про родину нардепа відсутня. Відомо лише, що його син, 1996 року народження, працює в галузі ІТ-технологій. Брат В’ячеслав займається із Сергієм спільним бізнесом. Саме на нього після обрання нардеп переписав своє підприємство ТОВ "Грант".

Кар’єра і політична діяльність

  • Вся трудова діяльність Сергія Буніна була пов’язана з будівельним бізнесом.
  • 1986 - 1989 роки – навчався у СПТУ №2 тресту Головкиївміськбуд.
  • Липень – жовтень 1989 року – розпочав трудовий шлях машиністом автомобільного крана в НВО "Укрпромбудсервіс".
  • 1989 - 1991 роки - служив у збройних силах.
  • 1991 – 1993 роки – після повернення з армії працював водієм НВО "Укрпромбудсервіс".
  • 1993 – 1995 роки – Бунін призначений інженером НВО "Укрпромбудсервіс".
  • 1995 – 1997 роки – обіймав посаду заступника директора НВО "Укрпромбудсервіс".
  • 1997 – 2005 рік – обраний генеральним директором НВО "Укрпромбудсервіс". Підприємство було реорганізоване, і крім посади Бунін отримав пакет акцій.
  • 2005 – 2019 роки - Сергій Бунін заснував і став директором ТОВ "Грант". Підприємство займається будівництвом і обслуговуванням житлового фонду. Після 2019 року його очолює брат Сергія.
  • Крім того, майбутній нардеп у 2007 році створив обслуговчий кооператив ЖБК "Капітанівка" в селі Білогородка під Києвом, який працює і сьогодні, але переоформлений на партнерів по бізнесу.
  • Деякий час Сергій Бунін очолював благодійну організацію "Ліга підтримки вітчизняного виробника".

Бунін Сергій (фото: facebook.com/serhii.bunin)

  • Свій шлях у політиці підприємець почав у 2006 році з невдалої спроби стати депутатом Київради. Його ім’я тоді стояло дванадцятим номером у списку "Блоку Бориса Олійника та Михайла Сироти", але ця політична сила не подолала прохідний бар’єр.
  • Згодом Сергій Бунін зробив більш вдалий вибір – перед місцевими виборами 2015 року він приєднався до політичної партії "Самопоміч". На цей раз бізнесмен вирішив балотуватись до Київської обласної ради по 35-му округу (Києво-Святошинський район). За результатами виборів, серед представників своєї політичної сили він отримав найбільшу кількість голосів (1811) і став депутатом облради. У раді Сергій Бунін очолював постійну комісію з питань управління комунальною власністю, приватизації та житлово-комунального господарства.
  • 7 грудня 2018 року — Російська Федерація включила його до списку українців, на яких поширюються санкції.
  • До кінця весни 2019 року підприємець залишався в лавах "Самопомочі". У першому турі президентських виборів 2019 року Бунін був довіреною особою у 95-му окрузі (Приірпіння та частина Києво-Святошинського району) лідера "Самопомочі" Андрія Садового. Але депутат вчасно помітив, що партія втратила перспективу, і зумів успішно змінити політичний колір з біло-зеленого на зелений.

Робота в парламенті

  • Влітку 2019 року Сергію Буніну вдалось заручитись підтримкою партії Володимира Зеленського. Його кандидатуру на позачергових виборах до парламенту "слуги народу" висунули по 98-му округу. Під час передвиборчої кампанії бізнесмен обіцяв виборцям добитись від уряду будівництва сміттєпереробного заводу коштом державного бюджету, особисто контролювати утеплення будинків, за 5 років досягти того, щоб лівий берег Київської області став центром економічного розвитку, зразком екологічного способу життя.

Сергій Бунін та Володимир Зеленський (фото: facebook.com/serhii.bunin)

  • У липні 2019 року Бунін отримав більшість голосів виборців, перемігши як діючого парламентаря, так і представників місцевої влади.
  • 29 серпня того ж року він прийняв присягу народного депутата, увійшов до фракції партії "Слуга народу" і став членом Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики.
  • За час роботи в парламенті нардеп брав участь у підготовці майже 60 законопроєктів. Але тільки 13 з них стали чинними актами Верховної Ради України. Він був серед тих, хто ініціював звільнення Артема Ситника з посади директора Національного антикорупційного бюро України, готував звернення ВРУ щодо звільнення Міністра охорони здоров'я України Максима Степанова, підтримав ініціативу часткової легалізації медичної марихуани.

Бунін Сергій у Верховній Раді (фото: facebook.com/serhii.bunin)

Скандали та критика

Перші скандальні звинувачення Сергія Буніна стосуються періоду його виборчої кампанії влітку 2019 року. Правда виступив з ними не журналіст, а секретар Бориспільської міської ради Ярослав Годунок, якого Президент України Володимир Зеленський назвав розбійником і вигнав з наради. Чиновник стверджував, що інформацію про нього главі держави подали з ініціативи Буніна, який таким чином прибирав свого конкурента (Годунок теж балотувався до ВРУ по тому ж округу, що й Бунін).

Коли журналісти отримали доступ до декларацій "слуг народу", то виявилось, що серед них теж є досить заможні землевласники. І Сергій Бунін – один з таких багатіїв. Він особисто володіє 10 земельними ділянками, 9 з яких знаходяться в престижному селі Білогородка, що недалеко від Києва. Тут також розміщена його основна нерухомість – 6 будинків, 5 з яких мають однакову площу 129,6 кв.м. Ще 5 таких самих будинків будуються в Білогородці, і це не рахуючи квартири в Києві, двох офісів, двох Мерседесів, готівки в сумі понад 200 тисяч доларів. Як вважають експерти, навіть для бізнесмена-будівельника майна забагато.

Бунін Сергій (фото: facebook.com/serhii.bunin)

А в квітні 2021 року Віталій Шабунін інформував, що на засідання Вищого антикорупційного суду, на якому планувався розгляд справи Олександра Тісленка (власника корпорації "Альтком"), прийшов нардеп Сергій Бунін зі своїм колегою з ОПЗЖ Олександром Лукашевим. Вони заявили, що готові взяти на поруки Тісленка, якого звинувачують у передачі хабарів на суму понад 600 тисяч доларів ексголові “Укравтодору” Славоміру Новаку. Досить дивна позиція для "слуги народу", хоча дивуватись не варто, адже корпорація "Альтком" активно задіяна у "Великому будівництві".

Дата публікації: 15.10.2021
Дата останньої зміни: 15.10.2021
1