Кальцев Володимир

Кальцев Володимир

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Кальцев Володимир - проросійський український політик, співвласник "Олександр Ltd", доларовий мільйонер, депутат Запорізької міської ради, регіонал.

Місце народження

Володимир Кальцев народився 16 червня 1966 року у Бердянську Запорізької області.

Освіта

  • Кальцев завершив Бердянську середню школу №16 1983 року.
  • З вересня 1986 року до липня 1991 року Володимир навчався у Запорізькому державному університеті на історичному факультеті, став істориком та викладачем історії та суспільствознавства.
  • У 2002 р. Кальцев став кандидатом економічних наук, захистивши кандидатську дисертацію в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України.

Родина

  • Батьки - Кальцеви Федір та Євгенія.
  • Старший брат - Сергій Кальцев, політик, бізнесмен, двічі народний депутат Верховної Ради V і VII скликання, регіонал.
  • Володимир одружений на Світлані Кальцевій. Вона викладач вишу: кандидат політичних наук, доцент кафедри політології факультету соціології та управління Запорізького національного університету.
  • Син - Олександр, американський інвестиційний банкір. Навчався в американській школі, а потім і в приватному дослідницькому університеті Джонса Гопкінса (штат Меріленд), проживає зараз у США. Виховує двоє синів: Деніела та Джорджа.

Кар’єра

З червня 1984 до вересня 1986 року Володимир Кальцев служив у лавах Радянської армії в Афганістані.

У 1991 році Володимир почав свою серйозну кар’єру: асистентом кафедри педагогіки та психології Запорізького державного університету, торгував запчастинами на ринку, таксував.

З жовтня 1992 до січня 1993 року Кальцев обіймав посаду начальника відділу реклами та маркетингу малого підприємства "КВФ Івеко" у Бердянську.

З лютого 1993 року Володимир Кальцев почав стабільно стрімку кар’єру у ТОВ "Олександр Ltd", спочатку був директором до жовтня 1998 року, голова ради засновників, пізніше голова ради директорів. З травня 2002 до грудня 2006 року був головою ради директорів і головою ради засновників у Запоріжжі. "Олександр Ltd" - займається постачанням товарів з України: абразивні матеріали, продукцію вугледобувних підприємств, товари побутової хімії, сільгосппродукцію, папір, займається інвестиціями в земельні ділянки для сільського господарства і будівництва, роздрібними торговельними мережами та ринковою торгівлею. Філіали відкрилися у Москві, Санкт-Петербурзі, Таллінні, Мінську та в інших містах, що зробило Володимира Кальцева мультимільйонером. Зараз у своєму "Олександр Ltd" Володимир аналітик.

1998 року Володимир почав політичну кар’єру, його обрали депутатом Запорізької обласної ради.

2002 року Кальцев намагався пройти до Верховної Ради України по 77 округу (Запорізька область) як самовисуванець.

У 2003 році Володимир Кальцев став членом проросійської "Партії регіонів". "Партія регіонів" - проросійська політична партія, на той час очільником був Віктор Янукович, також в склад входили: Микола Азаров, Сергій Тігіпко, Михайло Добкін, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич та ще багато інших "регіоналів". Спонсорував їх олігарх Рінат Ахметов.

2006 року Кальцева обрали депутатом Запорізької міськради від "Партії регіонів", член постійної Комісії з питань соціального та економічного розвитку, бюджету та фінансів.

Володимир Кальцев (фото: сайт ОПЗЖ)

В тому є році Володимира обрали головою Запорізької міської організації "Партії регіонів". 

27 грудня 2006 року Кальцев Володимир заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації з питань фінансів, економіки, зовнішньоекономічної діяльності.

З 2008 до 2010 року Кальцев був помічником-консультантом народного депутата від "Партії регіонів" Бориса Петрова.

У 2010 році Володимир Кальцев був довіреною особою Віктора Януковича на президентських виборах у Запоріжжі.

З 2010 до 2012 року Кальцев був спочатку першим заступником голови Запорізької обласної державної адміністрації, потім був секретарем, а також виконувачем обов’язки міського голови.

Після втечі Віктора Януковича, у 2014 році, вийшов із "Партії регіонів".

У 2015 році вступив у проросійську партію "Наш край", яку створили "регіонали", знову стає депутатом Запорізької міськради.

Володимир Кальцев балотувався в мери Запоріжжя п’ять разів, але завжди невдало.

З 2019 року Володимир Кальцев став керівником Запорізької обласної партійної організації партії "Опозиційна платформа - За життя".

На парламентських виборах у 2019 році Кальцева Володимира обрали депутатом ВРУ IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" номером 24 у списку.

Володимир Кальцев (фото: сайт ОПЗЖ)

Скандали

2004 року Кальцева звинуватили у рейдерстві. Керівництво мережі магазинів "Ритм" звинувачує Володимира Кальцева в захопленні підприємства з використанням рейдерських схем. "Ритм" все ж таки переходить у власність до Кальцева.

У 2018 році Володимир Кальцев у своїй декларації вказав лише зарплату в 100 тисяч за рік, але за цей же рік придбав безліч нерухомості. Придбав дім в 402,10 квадратних метра, який коштував 2,41 мільйона гривень, дачний будинок на 30 квадратних метрів за 130 тисяч гривень, дві земельні ділянки на 25 соток і на 10,8 сотки за 260 тисяч гривень і ще одну земельну ділянку на 25 соток вартістю вже у 2,3 мільйона гривень у Запорізькій області.

Навкруги Кальцева у 2019 році прогримів гучний скандал: Володимир хвалиться своїм захопленням - вбивством тварин. На своїй сторінці у соціальній мережі Кальцев похизувався фотографіями з Африканського сафарі поруч із вбитим левом, левицями, слоном, антилопами та страусом. Волонтери "UAnimals" були приголомшені жорстокістю нардепа.

Дата публікації: 24.05.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021
1