Колтунович Олександр

Колтунович Олександр

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Опозиційної платформи - За життя"

Всі новини

Колтунович Олександр - український проросійський політик, кандидат економічних наук, людина Віктора Медведчука.

Місце народження

Олександр Колтунович народився 4 листопада 1987 року.

Освіта

  • На сайті Верховної Ради України зазначено, що в Олександра Колтуновича є вища освіта, але коли та де він її отримав - невідомо.
  • У 2012 році Колтунович захистив кандидатську дисертацію з економіки в Тернопільському національному економічному університеті, тема роботи стосувалася розвитку продуктивних сил і регіональної економіки.

Родина

  • Олександр одружений з Кубальською-Колтунович Світланою, яка працює у Міністерстві інфраструктури України, обіймає посаду заступника директора Департаменту стратегічного розвитку дорожнього ринку та автомобільних перевезень - начальник відділу розвитку та регулювання ринку автомобільних перевезень.
  • Подружжя виховує двох дітей: сина Олександра та доньку Еліну.

Колтунович Олександр фото: сайт ОПЗЖ

Кар’єра

Олександр Колтунович вступив до лав "Партії регіонів" у 2009 році. "Партія регіонів" - проросійська політична партія, на той час очільником був Віктор Янукович, також в склад входили: Микола Азаров, Сергій Тігіпко, Михайло Добкін, Сергій Льовочкін, Нестор Шуфрич та ще багато інших "регіоналів". Спонсорував їх олігарх Ренат Ахметов.

Олександр був радником з питань стратегічного планування Проєкт програми розвитку ООН в України

У 2015 році Колтунович балотувався до Київської міської ради VIII скликання від партії "Опозиційний блок", що створилась із "Партії регіонів" за округом №4.

На VIII парламентських виборах Олександр був помічником-консультантом, на платній основі, народного депутата України Василя Німченка, який зараз нардеп вже IX скликання та соратник кума Путіна Віктора Медведчука.

До 2019 року досить часто Колтунович фігурував як "експерт з питань регіональної економічної інтеграції та макроенономікі" або просто "економічний експерт" на проросійських телеканалах, які належать куму Путіна Віктору Медведчуку, але офіційно його соратнику Тарасу Козаку та які зараз заборонені в Україні: "112 Україна" та "NEWSONE".

Також, до 2019 року Олександр Колтунович був науковим співробітником відділу земельних відносин та природокористування Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки" Національної академії аграрних наук України.

Колтунович Олександр фото: сайт ОПЗЖ

На парламентських виборах у 2019 році Олександра Колтуновича обрали депутатом ВРУ IX скликання від партії "Опозиційна платформа - За життя" номером 22 у списку. Член Комітету Верховної Ради з питань антикорупційної політики. Член Комітету з питань економічного розвитку.

У січні 2020 року Олександр закидав безпідставними поправками законопроєкт про ринок землі. Колтунович подав 511 правок, жодну з них не підтримано - це рекорд у Верховній Раді.

20 серпня 2020 року був одним з ініціатором подання до Конституційного Суду щодо відповідності Конституції низки положень антикорупційного законодавства, тепер скасовується відповідальність за неправдиве декларування та саме електронне декларування.

Скандали

2015 року, після того, як Росія анексувала Крим та починала бойові дії на Донбасі Олександр Колтунович публікувався в журналі "Стратегія Росії". Стаття починається так:

Порожні та брехливі обіцянки про побудову Європи в Україні більш ніж за рік так і залишилися витати в повітрі. На практиці ж ситуація нагадує наполовину затонулий корабель, який з кожним новим днем все швидше занурюється у воду, а всередині - понад 40 мільйонів пасажирів, яких влада кинула напризволяще.

Активно протестує проти входження України у Євросоюз.

10 березня 2020 року Олександр Колтунович у компанії Вадима Рабиновича, Тараса Козака, Рената Кузьміна і Тетяни Плачкової на чолі з Віктором Медведчуком відвідали Московський Кремль. Зустріч провели із депутатами Державної Думи Російської Федерації. Метою зустрічі парламентаріїв двох країн, начебто, стала презентація "Парламентського виміру" нормандського формату", яка проходить в рамках роботи міжфракційного депутатського об'єднання "Міжпарламентський діалог заради миру: Україна − Росія − Німеччина − Франція".

Дата публікації: 23.05.2021
Дата останньої зміни: 23.09.2021