Кузьміних Сергій

Кузьміних Сергій

Народний депутат України

Сергій Володимирович Кузьміних — український волонтер, меценат і політик. Засновник благодійної організації "Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних". Народний депутат України 9-го скликання.

Сергій Кузьміних народився 17 січня 1983 року у м. Житомир.

Освіта

1989-2000 рр. – загальноосвітня школа №26 м. Житомира

З 2000 по 2005 рік навчався у Житомирському військовому інституті імені С. П. Корольова (спеціальність "Інженер-системотехнік")

Благодійний фонд

Ідея фонду виникла 15 лютого 2015 року, коли брат Сергія – командир 90 ОАЕМБ 81 ОАЕМБр підполковник Олег Кузьміних – перебував у полоні так званої "ДНР". Тоді була створена організація "Громадська Ініціатива "Комбат", метою якої стала допомога родинам полонених бійців 90-го батальйону 81-ї бригади. 23 травня 2015 року, Олег Кузьміних був звільнений з полону. Після цього родина Кузьміних вирішила продовжувати допомагати людям, безпосередньо пов'язаним із війною на Сході України.

9 липня 2015 року було створено громадську організацію "Житомирський обласний фонд братів Кузьміних". 7 жовтня 2015 року був офіційно зареєстрований "Міжнародний благодійний фонд братів Кузьміних". Головною метою діяльності фонду, Сергій Кузьміних називав - допомогу воїнам, що отримали поранення в зоні бойових дій на Сході України. Фонд започаткував програми по лікуванню поранених військовослужбовців в Україні і за кордоном (Ізраїлі, Німеччині, Австрії, Чехії), а також по закупівлі засобів гігієни, медикаментів та ортопедичного обладнання для пацієнтів Житомирського військового госпіталю. У 2016 році стартували проєкти з надання ветеранам АТО безкоштовної юридичної, соціальної та психологічної допомоги, а також організації відпочинку сімей учасників АТО та іншої їх підтримки.

Сергій Кузьміних / Фото з Facebook

Сергій Кузьміних / Фото з Facebook

У січні 2017 року, на кошти Фонду братів Кузьміних, у Житомирі було відкрито реабілітаційний центр для поранених військовослужбовців. З квітня того ж року, центр почав приймати на реабілітацію дітей з діагнозом дитячий церебральний параліч. Фонд утримує реабілітаційний центр коштом пожертв.

У вересні 2017 року, на кошти Фонду братів Кузьміних, було відкрито реабілітаційний центр у м. Черкасах. Зараз фонд готується до відкриття аналогічного центру у м. Києві. За період існування реабілітаційних центрів безкоштовну допомогу в них отримали біля 300 українських бійців та членів їх родин, а також близько 250 дітей з діагнозом "дитячий церебральний параліч".

Політичний бек

На дострокових парламентських виборах 2019 року, Сергій Кузьміних балотувався по одномандатному округу №67 у Чуднівському районі Житомирської області від політичної партії "Слуга Народу". Він здобув перемогу і став народним депутатом України у Верховній Раді України IX скликання.

Член Комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування, голова підкомітету з питань фармації та фармацевтичної діяльності.

Скандали

28 січня прокурори САП та детективи НАБУ затримали "на гарячому" народного депутата від фракції "Слуга народу" Сергія Кузьміних. Той саме отримував майже 600 тисяч гривень хабаря за укладання "потрібних" контрактів для закупівлі обладнання в одну з Житомирських лікарень.

31 січня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова підписала повідомлення про підозру. Водночас у НАБУ заявили, що Кузьміних проігнорував три повістки про виклики до правоохоронних органів.

3 лютого 2022 року Національне антикорупційне бюро оголосило в розшук народного депутата Кузьміних. 4 лютого нардеп вийшов на зв'язок та спростував заяву НАБУ про переховування.

Вранці 7 лютого НАБУ та САП затримала народного депутата Сергія Кузьміних. Цього ж дня суддя Печерського суду не змогла розпочати розгляд клопотання про обрання запобіжного заходу, оскільки неможливо було юридично встановити особу нардепа Сергія Кузьміних. Після тримісячної судової тяганини Вищий антикорупційний суд в Києві відпустив народного депутата від "Слуги народу" Сергія Кузьміних, підозрюваного в одержанні 558 тисяч гривень хабаря, під заставу у 49 600 грн.

У "Слузі народу" заявляли про потребу виключити Кузьміних з лав партії та фракції у ВР. 

Родина

Дружина – Кузьміних Олена Олексіївна.

Діти – Ксенія, Руслан та Марія.

Брат Олег Кузьміних - комбат "кіборгів", командир 90-го батальйону 81-ї десантно-штурмової бригади, учасник боїв в Донецькому аеропорту.

Соцмережі

Сергій Кузьміних у Фейсбуці

Дата публікації: 27.05.2022
Дата останньої зміни: 27.05.2022