Мазурашу Георгій

Мазурашу Георгій

Народний депутат України від партії "Слуга народу"

Всі новини

Мазурашу Георгій Георгійович — український громадський діяч, спортивний журналіст. Народний депутат України 9-го скликання.

Георгій Мазурашу народився 17 квітня 1971 року в селі Круп'янське, Глибоцького району Чернівецької області.

Освіта

Навчався у Великобудській загальноосвітній школі. У шкільні та студентські роки активно займався спортом, ініціював футбольну секцію, організовував матчі шкільної футбольної команди. Перемагав на районній та обласній спартакіаді серед школярів.

У 1990 році закінчив Чернівецький механіко-технологічний технікум.

У 1995 р. закінчив історичний факультет Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича. У 2009 р. отримав ступінь магістра цього ж ВНЗ за спеціальністю "Державна служба".

Спортивна кар'єра

У 1985 році почав займатися легкою атлетикою. У 8 класі перемагав на обласних змаганнях серед школярів на дистанції 400 м з результатом 52,9 сек.

У 1987 році посів 1 місце на 800 м на Спартакіаді України серед технікумів легкої промисловості та виграв 800 м на юнацькій першості України на призи заслуженого майстра спорту Євгена Аржанова. У 1988 році виграв двоборство 800 м + 1500 м на юнацькій першості України в приміщенні. Виступав у складі юнацької збірної України на юнацькому Чемпіонаті СРСР в приміщенні 1988 р. в Кишиневі.

Георгій Мазурашу (Фото з особистого архіву нардепа)

У 1992 році переміг у молодіжній першості України з легкої атлетики в приміщенні, бронзовий призер І Чемпіонату України в приміщенні.

Призер першості республіканської ради ФСТ "Колос" серед юнаків, юніорів, дорослих, юніорської і молодіжної першостей України, срібний і бронзовий призер Чемпіонату України серед ВНЗ (1500 м, 800 м, Кривий Ріг). Кандидат у майстри спорту.

Журналістська діяльність

До 2005 року працював редактором відділу спорту газети "Молодий буковинець". Паралельно співпрацював з центральними виданнями "Спортивна газета", "Український футбол", "День" та місцевими телеканалами.

До 2005 року видавав спортивно-розважальне видання "Супер!".

Член Спілки журналістів України. У 2004 році став лауреатом конкурсу серед журналістів "Україна олімпійська", у 2009 році переміг у фотоконкурсі Національного Олімпійського комітету України.

Протягом трьох років (2005-2008 рр.) Георгій був начальником відділу з питань фізичної культури і спорту Чернівецької обласної державної адміністрації. Звільнився за власним бажанням через конфлікт з Міністром Юрієм Павленком.

У 2009 році ініціював проведення першого в Україні конкурсу краси серед спортсменок Міс спорт Україна.

До 2018 року був членом виконкому Чернівецького обласного відділення Національного олімпійського комітету України.

У 2011 став директором Чернівецького обласного центру фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".

Політичний бек

У 2015 році — кандидат у депутати Чернівецької обласної ради від партії "Об'єднання "Самопоміч".

У 2019 році був обраний народним депутатом України 9 скликання від партії "Слуга Народу" у Чернівецькій області по одномандатному виборчому округу 203.

Член Комітету Верховної Ради з питань молоді і спорту, голова підкомітету з питань фізичної культури та масового спорту.

У липні 2020 року зареєстрував у Верховній Раді дискримінаційний законопроєкт "про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за пропаганду гомосексуальності та трансгендерності".

Георгій Мазурашу (Фото з особистого архіву нардепа)

У грудні 2020 року голосував проти призначення Сергія Шкарлета на посаду на посаду очільника МОН.

У грудні 2020 року підтримав проросійського нардепа Максима Бужанського, який запропонував скасувати штрафи за відмову працівників в сфері обслуговування обслуговувати клієнта українською мовою в Україні.

Скандали

Під час україно-російської війни зайняв нейтральну позицію. Під час активної фази війни зареєстрував законопроєкт 7162, щодо зміни державних символів (зміна тексту національного гімну), який вносить нездоровий дискус в суспільство та знищує символіку, яка об'єднує мільйони українців.

У травні 2022 став співавтором скандального законопроєкту №7351 який надавав право самостійно убивати військовослужбовців командуванням за невиконання наказів без будь-яких доведених обставин, оцінений у ЗМІ як спроба відновити смертну кару в Україні.

Авторами закону також виступили депутати "Слуги народу" Безугла М.В. та Федієнко О.П.. За інформацією видання "Лівий Берег", (повна картка законопроєкту стала недоступна після відкликання, а авторський колектив "змінився" 24 травня без пояснення причин) співініціаторами виступили інші представники партії Слуги народу — Аліксійчук О. В., Бакумов О.С., Гривко С.Д., Третьякова Г.М., Войцехівський В.О.. Законопроєктом пропонувалось прибрати рядок "не призводячи до смерті військовослужбовця" із cт.22 "Статут внутрішньої служби Збройних Сил України". Законопроєкт пройшов профільну раду, зазнав значної критики у соцмережах та ЗМІ та був без пояснень відкликаний, згодом, 24 травня, без пояснень причин, у законопроєкту змінився авторський колектив, а партія відмовилась коментувати законопроєкт.

Сім'я

Георгій Мазурашу одружений. Його дружина Ольга Мазурашу працює спортивним інструктором та вихователем у дитячій дошкільній установі.

Подружжя виховує трьох синів – Юрія (2001 р.н.), Василя (2005 р.н.) та Степана (2016 р.н.).

Георгій має брата Михайла, який серйозно вплинув на його становлення як особистості.

Інформація про батьків Георгія не представлена у відкритих джерелах.

Георгій Мазурашу з молодшим сином (Фото з особистого архіву нардепа)

Соцмережі

Георгій Мазурашу є зареєстрованим користувачем мережі Facebook. На своїй особистій сторінці чоловік ділиться новинами, думками, фото.

Георгій Мазурашу має також публічну сторінку Facebook кандидата в народні депутати.

Профіль Георгія Мазурашу в Instagram.

Інтерв`ю Георгія Мазурашу для Парламент.ua читайте за посиланням: Нардеп Георгій Мазурашу: парламент має провести законодавчу революцію, аби на вулицях не вибухнула революція соціальна 

Дата публікації: 30.05.2022
Дата останньої зміни: 30.05.2022