Третьякова Галина

Третьякова Галина

Народна депутатка IX скликання, голова Комітету ВРУ з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

Третьякова Галина – фінансистка, громадська діячка, ексголова громадської ради при Пенсійному фонді України

Місце народження

Народилась 21 січня 1963 року в селі Новокубанці, Цілиноградської (нині — Акмолинської) області Казахської РСР.

Освіта

 • 1986 рік – закінчила Харківський авіаційний інститут. Кваліфікація - "Інженер-механік авіаційних двигунів". Очевидно фахова спеціальність її не зовсім влаштовувала, і Галина продовжила вчитись.
 • Згодом Третьякова закінчила Міжнародний інститут ринкових відносин та підприємництва і стала магістром фінансів.
 • Також закінчила Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Тараса Шевченка. Згідно з інформацією деяких видань готується захистити кандидатську дисертацію з економіки.

Родина

Перебуває у другому шлюбі.

Перший чоловік – Віктор Олександрович, директор компанії "ТЛ".

У них четверо дітей: дочки Наталія (1982 року народження) і Олена (1984 року народження), сини Олександр (1985 року народження) і Артем (1997 року народження).

Другий чоловік – Сергій Попов, колега Галини по громадській організації "Інститут громадянських свобод". Одружились 21 вересня 2019 року.

Кар’єра і громадська діяльність

 • Після закінчення середньої школи в Казахстані Третьякова переїхала в Україну.
 • 1979 -1980 роки – працювала токарем ПМЗ в Луганській області.
 • 1986 – 1990 роки – після закінчення навчання в інституті працювала інженером у в/ч 55484 в місті Харкові.
 • 1990 – 1991 роки – переїхала в Донецьк, була директоркою малого підприємства.
 • 1991 – 1993 роки - обіймала посаду директора зі страхування донецької компанії УАСК "АСКА".
 • 1993 – 1996 роки – переїхала в Київ, була директоркою київської філії УАСК "АСКА" "АСКА-Київ-Центральна".
 • 1996 – 1999 роки – обіймала посаду першого заступника генерального директора АТЗТ "УАСК" АСКА".
 • В 1996 році стала першим віцепрезидентом, членкинею правління Ліги страхових організацій України.
 • 1999 рік – Третьякова стала співвласницею і головою правління УАСК "АСКА-Життя" (київський підрозділ головної компанії). Згодом була змушена по заниженій ціні продати страхову компанію представникам холдингу Ріната Ахметова.
 • 2006 - 2009 роки – обіймала посаду генерального директора страхової компанії з російським капіталом "ПРОСТО-страхування. Життя і пенсія ". Компанія закрилася в 2012 році через ризиковані страхові операції.
 • 2009 - 2010 роки - була членкинею Комісії – директоркою департаменту тимчасового адміністрування фінансово-кредитних установ Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг.
 • Працювала в складі цільової команди по впровадженню реформ (ЦКР) Національної ради з реформи фінансового сектора.
 • 2015 - 2017 роки - була членкинею правління Пенсійного Фонду України та головою Громадської ради при ПФУ.
 • 2010 - 2019 роки – працювала гендиректоркою Української федерації узабезпечення. Федерація об'єднує провідні страхові компанії України, сприяє розвитку прозорого класичного страхування, інтеграції українського та європейського ринків страхування, перешкоджає недобросовісній діяльності учасників цього ринку послуг.

Галина Третьякова (стоп-кадр відео)

 • Крім того, у період з 2015 по 2019 рік Третьякова входила до Громадської ради при Міністерстві соціальної політики України та Міністерстві охорони здоров'я України.
 • 2017 рік - стала експерткою "реанімаційного пакета реформ".
 • В тому ж році активістка була співзасновницею та очолила громадську організацію "Інститут громадянських свобод", якою керувала до обрання в парламент.

Робота в парламенті

 • Ще за рік до виборів у Раду Третьякова детально і аргументовано розкритикувала проєкт пенсійної реформи Володимира Гройсмана, яку згодом не схвалила і місія МВФ. Це значно посилило її реноме як експертки з соціальних питань.
 • Саме в цій якості вона приєдналась до Зе-команди. На позачергових виборах до Верховної Ради в липні 2019 року Третьякову включили до списку партії "Слуга народу" під номером 54.
 • 29 серпня 2019 року вона прийняла присягу народного депутата України і того ж дня була обрана головою Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів.

Галина Третьякова на трибуні Верховної Ради (фото: УНІАН)

 • Крім того, парламентарка стала секретарем групи з міжпарламентських зв'язків з Ірландією, увійшла до груп з міжпарламентських зв'язків з Бельгією, Канадою, Норвегією, США і Великобританією.
 • Червень 2020 року - указом Володимира Зеленського Третьякова була включена до складу Національної ради реформ.
 • У вересні того ж року депутатка увійшла до складу Ради соціального розвитку регіонів. Також Третьякова є членкинею делегації для участі в Тристоронньої контактній групі та представником в робочій підгрупі з гуманітарних питань.
 • У Раді парламентарка активно лобіює зміни до пенсійного законодавства. Вона палкий прихильник накопичувальної пенсійної системи, підвищення пенсійного віку. Пропонує у Пенсійному Фонді залишити лише виплати за віком, а решту доплат передати Мінфіну і соціальним фондам.
 • Третьякова виступає за верифікацію соціальних виплат, і в першу чергу наголошує на необхідності перевірити чиновників, які оформили собі різні пільги та доплати.
 • Вважає за потрібне скоротити пільги ветеранів-контрактників, а допомагати лише тим, хто щось утратив на війні (поранення, каліцтво, загибель).

Скандали та критика

З часу роботи в парламенті Третьякова постійно потрапляє у різні скандали.

В грудні 2019 року, коли в Раді обговорювали законопроєкт "Про особливий порядок місцевого самоврядування в ОРДЛО", вона у листуванні з чоловіком обговорювала "секс на новому матраці". Журналісти зафіксували цю переписку і того ж дня виклали матеріали у соціальних мережах.

В січні 2020 року, в інтерв’ю агентству "Інтерфакс-Україна" Третьякова заявила, що пенсіонери на окупованих територіях мають право на дві пенсії, тому що держава Україна не визнає виплат, які здійснюють окупанти.

Галина Третьякова (стоп-кадр відео)

В травні 2020 року в обговоренні проблематики соціальних виплат, парламентарка заявила, що в першу чергу слід підтримувати тих, хто "хоче працювати і платити податки, і, навпаки, не заохочувати тих, хто хоче лише "сидіння на державних коштах". Далі вона сказала: "Коли народження дитини відбувається не для того, щоб дати їм рівні права, щоб дати дитині освіту, а народжують дитину, щоб отримати матеріальну допомогу, то ми отримуємо, я скажу так жорстко, ми отримуємо дітей "дуже низької якості", і це призводять до того, що вони теж сідають на публічні кошти". Через місяць уривок цього виступу представники Ради Федерації профспілок України розмістили у соцмережах і роздули величезний скандал. Третьякову гнівно засудили Людмила Денисова, Олег Ляшко, який обізвав депутатку "зеленою дурепою", і навіть Володимир Зеленський, що вважав такий скандал недоречним напередодні місцевих виборів, назвав її "торпедою". Третьякова у відповідь на звинувачення заявила, що по суті вона права і вибачається лише за невдало підібрані слова через втому під час довгого публічного виступу.

Частина громадськості підтримала депутатку, бо роздування скандалу показало зацікавленість ФПУ у звільненні Третьякової з посади голови комітету, адже вона поставила питання про передачу державі майна Федерації, яким розпоряджаються виключно у своїх інтересах профспілкові боси.

А у квітні 2021 року Третьякова знову потішила громадськість, заявивши в інтерв’ю, що для збільшення статків пенсіонерів було б непогано дозволити їм вирощувати марихуану і займатись самогоноварінням. Видно, що з креативом у парламентарки все гаразд.

8 жовтня 2021 року Третьякова в офіційному робочому чаті "слуг" вона по-хамськи висловилась про смерть народного депутата від "За майбутнє" Антона Полякова. Вона зазначила, що одним ворогом стало менше.

Через цей меседж на трибуну піднялись нардепи з групи "За майбутнє", а лідер партії Ігор Палиця наголосив на цій аморальній ситуації. Інші парламентарі підтримали цю заяву та викрикували "Ганьба".

Втім, Третьякова спробувала виправдатися Конституцією та "свободою слова". Новообраний голова ВРУ Руслан Стефанчук нагадав їй іншу статтю з головного закону України – про цінність життя. Про вибачення від нардепки навіть не йшлося.

Згодом у чаті фракції вона написала ще одне повідомлення, у якому наголосила, що "плакатиме лише за депутатами зі своєї партії". Покарання за ці слова - відсторонення від роботи в Раді на п'ять днів.

Дата публікації: 08.10.2021
Дата останньої зміни: 08.10.2021
1