Денісова Людмила

Денісова Людмила

Колишня уповноважена Верховної Ради України з прав людини

Всі новини

Денісова Людмила -  міністерка економіки АР Крим, міністерка фінансів АР Крим, депутатка Верховної Ради Автономної Республіки Крим, членкинею партії ВО "Батьківщина", народна депутатка Верховної Ради України V, VI, VII скликання від "Блоку Юлії Тимошенко", міністерка праці та соціальної політики, міністерка соціальної політики, народна депутатка VIII скликання від "Народного фронту".

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

Місце народження

Людмила Денісова народилася 6 липня 1960 року в місті Архангельськ, Росія.

Освіта

  • Людмила Денісова завершила навчання Архангельське педагогічне училище за спеціальністю "вихователь дитсадку" у 1978 році.
  • Людмила з 1982 до 1989 року навчалася на юридичному факультеті Ленінградського державного університету за спеціальністю "Правознавство".
  • Денисова отримувала другу вищу освіту з 1993 до 1995 року в Таврійському інституті підприємництва та права на економічному факультеті за спеціальністю "Облік і аудит".

Родина

  • Мати Людмили - Анкудінова Ніна 1934 року народження - пенсіонерка
  • Людмила заміжня за Олександром Денисовим 1960 року народження - колишній військовий юрист, нині керівник малого підприємства "Олів'є".
  • У подружжя двоє дітей: Олена 1985 року - директорка журналу "Соціальна країна" та Олександра 1987 року - літературна редакторка у тому ж виданні.

Кар’єра

Після завершення навчання в училищі Людмила Денісова впродовж 1979 до 1989 року працювала по професії: вихователькою дитсадків, секретаркою судового засідання, завідувачкою канцелярії, консультанткою Архангельського обласного суду.

У 1990 році Людмила переїхала до України й стала юрисконсульткою Кримського обласного комітету Ленінської Комуністичної Спілки Молоді України.

З 1991 до 1993 Денисову була на посаді інспекторки з кадрів, а трошки пізніше призначили заступницею начальника відділу надходження коштів і комерційної діяльності, в.о. начальника Кримського республіканського управління Пенсійного фонду України.

З 1993 до 1998 Людмилу призначили начальницею управління Пенсійного фонду України в АР Крим.

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

У травні 1998 року Людмилу Денисову призначили міністеркою економіки АР Крим.

З липня 1998 до липня 2001 року Денисова стала міністеркою фінансів АР Крим.

Починаючи з серпня 2000 року до квітня 2006 року Людмила Денисова обиралася депутаткою Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

З травня 2001 року Людмила стала членкинею Міжвідомчої комісії з питань фінансової безпеки при Раді національної безпеки й оборони України.

З липня 2001 року Людмила обіймала посаду начальниці Кримського управління Державного казначейства України.

На парламентських виборах у квітні 2002 року Денисова була кандидаткою в народні депутати України по виборчому округу № 8 АР Крим, самовисування. "За" 17.05 %, 3 місце з 9 претендентів.

З 2003 до 2005 року Людмила Денисова голова наглядової ради ТОВ корпорація "Гуматекс", що спеціалізується на випуску текстилю для технологічних потреб. З 2005 до 2006 року стала головою корпорації "Гуматекс".

З 2005 року Денисова стала членкинею партії ВО "Батьківщина" - очільник якої Юлія Тимошенко, перша заступниця голови Кримської республіканської партійної організації.

Людмилу Денисову обрали народною депутаткою Верховної Ради України V скликання від "Блоку Юлії Тимошенко", № 115 в списку. Заступник голови Комітету з питань соціальної політики та праці. 19 червня 2007 достроково припинила свої повноваження під час масового складення мандатів депутатами-опозиціонерами з метою проведення позачергових виборів до Верховної Ради України.

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

Людмилу обрали народною депутаткою Верховної Ради України VI скликання від "Блоку Юлії Тимошенко", № 71 в списку. Склала депутатські повноваження 19 грудня 2007 року через те, що Денисову обрали міністеркою праці та соціальної політики в уряді Юлії Тимошенко. Втратила посаду 11 березня 2010 року у зв'язку з відставкою Кабміну Тимошенко після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича.

У жовтні 2009 року Денісова зайняла 15 місце в топ-100 "Найвпливовіших жінок України", складений експертами для українського журналу Фокус.

З 12 грудня 2012 Людмилу Денисову обрали народною депутаткою України VII скликання від партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина", № 38 в списку. Голова підкомітету з питань державного соціального страхування, розвитку соціального діалогу та діяльності об'єднань громадян сторін соціального діалогу Комітету з питань соціальної політики та праці.

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

З 27 лютого 2014 року до 2 грудня 2014 року Денисова призначена на посаду міністерки соціальної політики.

На позачергових виборах до Верховної ради України 2014 року обрана народним депутатом України VIII скликання від "Народного фронту" - політична партія, створена Арсенієм Яценюком і Олександром Турчиновим у 2014 році, №15 у списку. Голова підкомітету з питань державного соціального страхування, розвитку соціального діалогу та діяльності об'єднань громадян сторін соціального діалогу Комітету з питань соціальної політики та праці.

З 15 березня 2018 року обрана та призначена Верховною Радою України Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини.

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

Скандали

У травні 2000 року, коли Людмила Денисова була главою кримського мінфіну була заарештована за підозрою в корупції, а саме "незаконній передачі державного майна однієї з комерційних структур".

Денисову звинувачували в тому, що вона навмисне створила систему взаєморозрахунків, по якій Мінфін Криму випускав облігації, а генеральним платіжним агентом виступав "Чорноморський Банк Реконструкції та Розвитку", контрольним пакетом акцій якого володів банк "Слов'янський". Останній же, за деякою інформацією, мав пряме відношення до Юлії Тимошенко. Справа напевно мало б продовження, якби не тодішній президент Леонід Кучма. Він нібито дав вказівку зам'яти кримінальне переслідування Денисової.

Людмила Денісова (фото: фейсбук)

У 2008 році в.о. голови Служби безпеки України Валентин Наливайченко заявив, що СБУ виявила в Міністерстві соціальної політики, яким тоді керувала Людмила Денисова, факт розкрадання коштів посадовими особами при закупівлі інвалідних візків. Слідчим управлінням СБУ було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання бюджетних коштів.

Тоді Наливайченко окремо акцентував на ролі Денисової в цій схемі. За його словами, під час закупівлі 18,5 тис. Колясок на суму 60 млн грн за згодою міністра на кожній заробляли по дві тисячі гривень, якщо помножити цю цифру на загальну кількість візків, що закуповувалися, то виходить пристойна сума: тридцять сім млн грн. Однак Генеральна прокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу за цим фактом.

Після анексії Криму у 2014 році Людмила перереєстровувала ряд своїх підприємств, які знаходяться там, за російським законодавством. Тепер платить податки в бюджет Росії й отримує гарний прибуток.

31 травня 2022 року Верховна Рада звільнила Денісову з посади омбудсмена.

Дата публікації: 31.05.2021
Дата останньої зміни: 31.05.2022