Монастирський Денис

Монастирський Денис

Колишній міністр внутрішніх справ України

Всі новини

Монастирський Денис - український юрист, помічник-консультант Антона Геращенка, народний депутат Верховної Ради IX скликання від партії “Слуга народу”, людина Арсена Авакова, міністр внутрішніх справ України. Загинув 18 січня 2023 року внаслідок падіння гелікоптера у Броварах.

Денис Монастирський (Фото: Слуга народу)

Місце народження

Денис Монастирський народився 12 червня 1980 року у Хмельницькому.

Освіта

  • Спершу Денис закінчив юридичний факультет Хмельницького університету управління та права.
  • Денис з 2002 до 2006 року навчався в Інституті держави й права ім. Корецького НАН Національної академії наук України у Києві.
  • Кандидат юридичних наук, Монастирський автор і співавтор 25 наукових публікацій, трьох навчальних посібників.

Родина

  • Денис одружений з Монастирською Жанною, яка працює головним спеціалістом юридичного відділу Управління правового забезпечення Державного бюро розслідувань.
  • Подружжя виховує двох синів.

Денис Монастирський (фото: фейсбук)

Кар’єра

У 2002 році Денис Монастинрський став помічником-консультантом народного депутата Віталія Олуйка від фракції "Народної партії".

Після завершення інституту Денис Монастирський викладав у Альмі Матері, де займався питаннями законотворчості й наукових експертиз - очолював цей відділ.

Також, з 2006 року Денис член Правління Подільського молодіжного об'єднання “У майбутнє через культуру”, також був членом конкурсної комісії з обрання керівництва Державного бюро розслідувань.

У 2007 році Монастирський був юристом у компанії “Hillmont Partners”, яка заснована британськими та українськими партнерами. Вона представляла інтереси компанії "Кіноквартал", що входить в групу компаній "Квартал 95".

Денис починаючи з серпня 2009 до вересня 2009 року працював у “Global Ties KC” - американська компанія.

Монастирський у 2012 році став переможцем Національного конкурсу “Волонтер року”.

З 2015 до 2017 року Денис Монастирський обіймав посаду юриста в компанії ТОВ “Лігал Консалтинг”.

Також, з 2015 до 2019 року Монастирській працював експертом з питань реформування правоохоронної й судової системи Аналітичного центру "Український інститут майбутнього", важливо, що директором цього напрямку в центрі був Антон Геращенко.

У VIII скликанні Верховної Ради Денис обіймав посаду помічника-консультанта на громадських засадах народного депутата Антона Геращенка від партії “Народний фронт”, який нинішній заступник глави Міністерства внутрішніх справ Арсена Авакова.

До виборів у 2019 році представлений як експерт “Команди Зеленського” з питань реформування правоохоронної системи.

16 липня 2021 року призначений на посаду міністра внутрішніх справ України замість Арсена Авакова.

Денис Монастирський (Фото: сайт партії Слуга народу)

Дениса Монастирського обрали народним депутатом Верховної Ради IX скликання від партії “Слуга народу” номером 19 у списку як безпартійний. Член однойменної фракції. Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності.

У 2020 році Денис створив і запустив в Україні систему електронного кримінального провадження, а також є одним із нардепів, які подали найбільше законодавчих ініціатив у IX скликанні.

Денис Монастирський (фото: УНІАН)

Висування на посаду міністра внутрішніх справ

13 липня 2021 року міністр внутрішніх справ Арсен Аваков раптово та без пояснення причин подав у відставку, він цілих 7 років обіймав свою посаду, а українське суспільство дуже чекало його звільнення. У той же день президент Володимир Зеленський на закритому засіданні фракції партії “Слуга народу” запропонував кандидатуру депутата Дениса Монастирського на посаду міністра внутрішніх справ.

Сам Денис прокоментував це так:

Відповів "так" на пропозицію президента. Розумію, на яку жертву йду як людина, як політик. Я зробив цей вибір і буду претендувати на посаду.

В четвер 15 липня парламент вже проголосував за відставку Авакова, а в п’ятницю 16 липня пройде голосування за кандидатуру Монастирського.

Денис Монастирський (фото: фейсбук)

Скандали

У квітні 2021 року довідку для сумновідомої "наукової роботи" Іллі Киви - народний депутат від проросійської партії "Опозиційної платформи - За життя" видав комітет Ради з питань правоохоронної діяльності. Там також повідомили, що вже впроваджують "наукові розробки" Киви. Довідку підписав глава комітету Денис Монастирський.

Також, Дениса Монастирського називають людиною Арсена Авакова.

Денис Монастирський, разом зі своїм заступником Євгенієм Єніним та секретарем міністерства Юрієм Лубковичем загинули 18 січня 2023 року в Броварах внаслідок падіння гелікоптера на дитячий садочок.

Дата публікації: 18.01.2023
Дата останньої зміни: 18.01.2023