Рада призначила нового міністра внутрішніх справ

Кандидатуру Монастирського запропонував президент
Головне
Рада призначила нового міністра внутрішніх справ
Денис Монастирський (фото: УНІАН)

Верховна Рада призначила нового міністра внутрішніх справ. Ним став народний депутат від "Слуги народу", голова комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

Підтримали його кандидатуру 271 парламентар на засіданні у п'ятницю, 16 липня.

Під час виступу у Раді Монастирський наголосив, що він з команди президента від перших днів. Він подякував Зеленському за довіру.

Свою увагу планує зосередити на боротьбі з угрупованою злочинністю, так званими "злодіями у законі" та кримінальними авторитетами. Вони, на думку Монастирського, є осередком тяжких та особливо тяжких злочинів. Також боротиметься з наркотрафіком.

Монастирський пообіцяв займатись розвитком патрульної поліції, а також збільшити видатки для правоохоронців. Планує провести реформу Державної прикордонної служби (гідна оплата та належні умови праці).

На запитання нардепки від "Європейської солідарності" Ірини Геращенко щодо справи вбивства Павла Шеремета Монастирський зазначив:

Зараз справа знаходиться у судді. Давайте дочекаємось цих результатів, тоді будуть зроблені відповідні висновки.

Вранці 16 липня комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав призначення Монастирського главою МВС.


Контекст. 13 липня міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав заяву про відставку.

Президент Володимир Зеленський запропонував призначити на посаду міністра внутрішніх справ народного депутата від фракції "Слуга народу", голову комітету ВР з питань правоохоронної діяльності Дениса Монастирського. Його вважають близьким до попереднього очільника Авакова. Сам Монастирський можливий зв'язок заперечує та стверджує, що до свого обрання нардепом, з ексміністром зустрічався лише кілька разів.

Монастирський заявив, що пожертвував собою і погодився замінити Авакова.

15 липня Верховна Рада підтримала заяву Авакова про відставку та звільнила його з поста міністра внутрішніх справ.

Читайте також

1