Продан Мирослав

Продан Мирослав

Колишній в.о. голови Державної фіскальної служби України

Мирослав Васильович Продан - державний службовець, колишній виконувач обов'язків голови Державної фіскальної служби України, радник податкової та митної справи І рангу.

Місце народження

Народився 8 жовтня 1979 року в селі Кукавка Могилів-Подільського району Вінницької області.

Освіта

  • У 2003 році - закінчив "Рівненський інститут слов'янознавства" Київського славістичного університету, спеціальність - менеджмент організацій, кваліфікація - менеджер митної справи.
  • У 2013 році - Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, спеціальність - державне управління, кваліфікація - магістр державного управління.
  • У 2016 році - Університет Державної фіскальної служби, спеціальність - економіка підприємств, кваліфікація - фахівець.

Родина

  • Дружина - Людмила
  • Діти: дочка - Анастасія

Коротка біографія

  • У 2002-2004 роках Мирослав Продан працював керівником в Могилів-Подільської філії українсько-чеського СП "РОТ Україна".
  • З 2005 року в біографії Продана починається період роботи в податкових органах Вінницької області та Вінниці. У березні 2005 року він приступив до роботи в податковій інспекції Могилів-Подільського.
  • У 2010 році став заступником начальника державної податкової інспекції у Вінниці, міським головою на той час був Володимир Гройсман.
  • У 2012-2013 роках працював заступником начальника податкової інспекції Умані Черкаської області.
  • З 2014 року досьє Продана доповнилося посадою керівника Державної фіскальної служби у Вінницькій області.
  • У липні 2016 року, пропрацювавши кілька місяців в офісі великих платників податків ДФС, Мирослав Продан був призначений виконувачем обов'язків заступника голови Державної фіскальної служби України.
  • 3 березня 2017 року - Кабмін призначив Мирослава Продана виконувачем обов'язків голови Державної фіскальної служби України.
  • 5 вересня 2018 року Продан звільнився з посади в.о. голови ДФС України.

Громадська і політична діяльність, скандали

1 липня 2016 року Кабмін призначив Мирослава Продана виконувачем обов'язків заступника голови Державної фіскальної служби України. Його просування по службі пов'язували з протекторатом земляка прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Мирослав Продан не приховував, що знайомий з колишнім мером Вінниці.

У липні 2016 року програма "Схеми" опублікувала розслідування про новопризначеного податківця. Журналісти з'ясували, що Мирослав Продан на момент призначення фігурував в трьох кримінальних провадженнях. Він підозрювався в причетності до так званої "горіхової справи", коли при митному оформленні волоських горіхів певні фірми-експортери безперешкодно проходили митні формальності, тоді як іншим створювалися перешкоди. Продан свою провину заперечував і стверджував, що фігурував у цих кримінальних справах лише як свідок.

У лютому 2016 року щодо керівництва ГУ ДФС у Вінницькій області було відкрито кримінальне провадження за фактом можливих зловживань. Однак 13 липня 2016 років через кілька днів після призначення Мирослава Продана в.о. заступника голови ДФС України провадження було закрито за відсутністю складу злочину.

 Мирослав Продан

Мирослав Продан (фото: ДФС України)

3 березня 2017 року попереднику Продана - голові ДФС Роману Насірову було вручено підозру у зловживанні службовим становищем, Кабмін відсторонив його від посади на час проведення слідства. Виконувачем обов'язки голови ДФС України був призначений Мирослав Продан. Насірова підозрювали в причетності до газових схем Олександра Онищенка та інкримінували зловживання службовим становищем, що завдало державі збитків в розмірі близько 2 млрд гривень.

У 2018 році, пропрацювавши всього рік на новій посаді, Мирослав Продан також опинився в епіцентрі гучного скандалу.

16 липня 2018 року під час брифінгу генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що прокуратура має інформацію про грубі правопорушення Продана. Однак не став розголошувати деталі в інтересах слідства. Також він додав, що "з 2014 року на території Вінниці було створено стійке ієрархічне об'єднання, до складу якого увійшли чинні представники ДФС, які мають зв'язки зі співробітниками центральних урядових установ в столиці".

"У 2015-2016 роках ця злочинна організація забезпечила призначення на важливі пости в ДФС людей, пов'язаних з незаконною діяльністю Вінницької митниці" - заявив генпрокурор. Мирослав Продан назвав заяви Луценка фейками.

Влітку 2018 року в ЗМІ з'явилася інформація, що правоохоронні органи розслідують можливе придбання Мирославом Проданом нерухомості в турецькому курортному місті Бодрум.

5 вересня 2018 року Кабінет міністрів звільнив виконувача обов'язків голови Державної фіскальної служби Мирослава Продана. Він пішов з посади за власним бажанням, пояснюючи це наміром взяти участь у відкритому конкурсі на посаду керівника Фіскальної служби вже без приставки в.о.

У листопаді 2018 року на пресконференції Юрій Луценко повідомив, що Генпрокуратура та САП підозрюють Мирослава Продана в особистому незаконному збагаченні. Луценко зазначив, що слідство має листування всіх дійових осіб за декілька місяців, з якого зрозуміло, хто, куди й скільки грошей перераховував.

14 листопада 2018 журналіст Юрій Бутусов опублікував пост з фрагментами листування Продана: "В месенджері зафіксовано, хто і скільки хабарів передає Продану. Вражає, коли глава фіскальної служби в ранзі міністра фотографує величезну пачку готівки доларів, і невдоволено пише тому, хто передав, що ця пачка - "мокра", треба замінити".

Також в листуванні йшлося про два об'єкти нерухомості в Туреччині, придбаних Проданом в травні 2018 року за 2,5 млн євро та оформлених на підставну особу - його кума Максима Павицького.

 Мирослав Продан

Мирослав Продан (фото: ДФС України)

Колишній виконувач обов'язків голови ДФС Мирослав Продан був викликаний до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спочатку на 8 листопада, потім на 15 листопада 2018.

Однак 5 листопада Продан виїхав з України, пояснивши це станом здоров'я і необхідністю медичного обстеження в Німеччині. Він заявив, що про виклик дізнався лише 7 листопада вже в клініці, в той час, як в САП наполягали, що надіслали повістку 2 листопада.

15 листопада 2018 року, після двох неявок на допит, Спеціалізована антикорупційна прокуратура заочно оголосила Мирославу Продану підозру в незаконному збагаченні.

САП підозрювала Мирослава Продана в незаконному отриманні 89 млн гривень під час роботи на посадах в.о. заступника і голови ДФС з липня 2016 по червень 2018 року. Згідно зі слідством, за ці кошти він придбав дві елітні квартири в Києві за 6,7 млн гривень, два будинки в Туреччині за 78 млн гривень і 3 авто представницького класу за 3,4 млн гривень, оформивши їх на наближену особу.

26 листопада 2018 року з'явилися новини, що Продан повернувся в Україну.

4 грудня 2018 Солом'янський суд Києва обрав запобіжний захід Продану у вигляді особистої поруки. Його виявили бажання взяти на поруки сім чоловік, серед яких шість народних депутатів: Вадим Денисенко, Максим Курячий, Микола Кучер, Давид Макар'ян, Микола Паламарчук, Геннадій Ткачук. При цьому суд зобов'язав ексголову ДФС здати паспорти та носити електронний браслет.

4 лютого 2019 року суд відмовив у продовженні обов'язку носити електронний засіб контролю і здавати документ для виїзду за кордон.

12 березня 2019 року прізвище Продана з'явилося в новинах у зв'язку з тим, що Національне антикорупційне бюро України закрило кримінальне провадження за підозрою Мирослава Продана у привласненні 89 млн гривень у зв'язку зі скасуванням кримінальної відповідальності за незаконне збагачення.

Дата публікації: 25.11.2020
Дата останньої зміни: 28.09.2021