Радіна (Красносільська) Анастасія

Радіна (Красносільська) Анастасія

Народна депутатка України IX скликання, голова Комітету з питань антикорупційної політики у Верховній Раді України

Всі новини

Радіна Анастасія – громадська активістка, експертка з питань антикорупційної політики, судової реформи та податкового законодавства.

Місце народження

Народилась 23 червня 1984 року в місті Київ.

Освіта

Анастасія Радіна має дві вищі освіти.

Спочатку вона закінчила юрфак Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана за спеціальністю "правознавство".

Другу вищу освіту отримала на філософському факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, навчалася на кафедрі політології.

Родина

Батьки Анастасії – Олег Олександрович та Марина Вікторівна, співвласники ТОВ "Луар", займаються торгівлею будівельними та лісоматеріалами.

Молодший брат – Михайло, закінчив Київський національний торговельно-економічний університет.

До березня 2020 року Радіна носила дівоче прізвище Красносільська. З Радіним Мирославом вона проживала без реєстрації шлюбу. В лютому 2020 року Анастасія народила хлопчика, якого назвали Миколою. Згодом вона взяла прізвище Радіна, тим самим вказавши на офіційний шлюб з Радіним Мирославом Миколайовичем. Її чоловік займається гуртовою торгівлею харчовими продуктами.

Політична кар’єра

  • 2012 рік – Анастасія почала свою трудову діяльність з посади помічника-консультанта народного депутата 7 і 8 скликань Павла Різаненка, який був спочатку в партії "Удар", а другу каденцію провів у складі фракції БПП.
  • У тому ж році вона стала координатором проєкту ГО "Центр політичних досліджень". В її сфері діяльності був аналіз стану громадянського суспільства, а також питання європейського розвитку країни.
  • Згодом зареєструвалася у Києві як фізична особа-підприємець (ФОП). Основний профіль — дослідження та експериментальні розробки в галузі суспільних і гуманітарних наук.
  • 2013 рік – вийшла з друку книга "Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства". Співавторкою була Анастасія Красносільська.
  • 2014 рік – активістка очолила ГО "Інститут розвитку суспільних інновацій", виступала експертом з питань реформування країни.
  • 2015 рік – Анастасія була співзасновницею ГО "Сівік Хаб", проте активної участі в його роботі не приймала.
  • 2016 – 2019 роки - була керівником адвокаційних програм "Центру протидії корупції", співзасновником якого є Віталій Шабунін. Саме в цей період Анастасія виступала активним прихильником та лобістом формування в Україні Вищого антикорупційного суду (ВАСУ). Вона багато зробила для його створення – від розробки і прийняття відповідного закону до контролю за процесом відбору суддів. Крім того, в "Центрі протидії корупції" активістка займалась моніторингом та аналізом законопроєктів та судових рішень з метою блокування посягань на незалежність антикорупційних органів.

Анастасія Радіна з Єгором Соболєвим та Тетяною Козаченко виступають за чесний Верховний Суд (фото: facebook.com/anastasia.krasnosilska)

Робота в команді Зеленського та парламентська діяльність

  • Весна 2019 року – Анастасія приєдналася до команди Володимира Зеленського ще під час його президентської кампанії як експерт з питань судової та правоохоронної реформ, а також боротьби з корупцією.
  • 19 червня 2019 року – після перемоги Володимира Зеленського, указом Президента №354 вона була включена до складу делегації України для участі в роботі Групи держав Ради Європи проти корупції (GRECO). У цій делегації був і Руслан Рябошапка, який згодом став генеральним прокурором України.

Анастасія Радіна підтримала Зеленського на президентських виборах (фото: facebook.com/anastasia.krasnosilska)

  • 25 червня 2019 року – згідно з указом президента України, Анастасію було включено до складу Національної ради з питань антикорупційної політики.
  • 7 серпня 2019 року – відповідно до указу Володимира Зеленського вона увійшла до складу Комісії з питань правової реформи.
  • На позачергових парламентських виборах, які відбулися 21 липня 2019 року, Радіна (тоді ще Красносільська) була обрана до Верховної Ради IX скликання. Вона посіла 8-е місце у партійному списку президентської партії "Слуга народу". Дата набуття депутатських повноважень — 29 серпня 2019 року. Тоді ж її обрали головою Комітету з питань антикорупційної політики.
  • За два роки перебування у Верховній Раді парламентарка долучилася до написання понад 90 законопроєктів, направила два депутатські запити і майже 40 разів виступала перед колегами.

Анастасія Радіна на трибуні Верховної Ради (фото: facebook.com/anastasia.krasnosilska)

  • На початку каденції Анастасія визначала такі основні напрями роботи – повернути кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, запровадити громадянську конфіскацію незаконного майна, перезавантажити НАЗК.
  • В березні 2020 року Радіна виступила проти створення у Мінську координаційної ради за участю терористів з ОРДЛО.

Критика і скандали

В січні 2019 року Анастасія виступила з резонансною заявою на брифінгу в Українському кризовому медіацентрі, який ініціювала коаліція громадських організацій, що займались аналізом досьє кандидатів на посади суддів Вищого антикорупційного суду – "Центр протидії корупції", "Фундація DEJURE", "Автомайдан" та "Transparency International Україна". Вона вказала, що серед кандидатів, які успішно склали іспит, на думку громадськості 55 зі 113 мають сумнівну доброчесність. Критеріями недоброчесності активісти визначили - причетність кандидатів до ухвалення сумнівних або політично вмотивованих рішень, зокрема, щодо учасників Майдану, сумнівні політичні зв’язки, внесення до декларації неправдивих відомостей.

Анастасія Радіна - голова Комітету з питань антикорупційної політики у Верховній Раді України (фото: sud.ua)

Ще до обрання в парламент Анастасія у своїй декларації у розділі "Цінне рухоме майно" вказала: "кішка Маруся – безцінна". Частина суспільства обурилась. В ЗМІ і соціальних мережах написали про "деклараційну клоунаду", і те, що "слуга народу" вочевидь так само жартома буде боротись з корупцією.

А 18 вересня 2019 року Анастасія Красносільська запізнилася в зал засідань на свій же виступ по представленню профільного законопроєкту, чим викликала обурення спікера Ради Дмитра Разумкова. Він закликав її колег по комітету покликати їх очільницю, яку публічно відчитав: "Анастасія Олегівна, я думаю, що каву можна випити і в перерві".

Дата публікації: 15.09.2021
Дата останньої зміни: 15.09.2021
1