Стефанишина Ольга

Стефанишина Ольга

Народна депутатка Верховної Ради України IX скликання від партії "Голос"

Всі новини

Стефанишина Ольга - громадська активістка, співзасновниця благодійного фонду "Пацієнти України", ексзаступниця Міністра охорони здоров’я та членкиня об'єднання  "Справедливість".

Ольга Стефанишина (фото: фейсбук)

Місце народження

Ольга Стефанишина народилася 14 травня 1983 року у Києві.

Освіта

  • Стефанишина закінчила Київський Український колеж ім. В. О. Сухомлинського у 2000 році.
  • Ольга навчалася в Київському університеті ім. Т. Шевченка, отримала ступінь магістра у 2005 році за спеціальністю "Мова та література" де вивчила англійську та німецьку.

Родина

  • Ольга Стефанишина одружена.
  • Подружжя виховує двох доньок: Богдану та Валерію.

Ольга Стефанишина (фото: фейсбук)

Кар’єра

Ольга Стефанишина почала працювати з 2004 року на посаді перекладачки в благодійній міжнародній організації "VNG-International" - компанія яка є експертом у зміцненні демократичного місцевого самоврядування в країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою та в "SOS Kinderdorf-International" - які займаються доглядом, захистом та керівництвом дітей по всьому світу.

У 2005 році Ольга вже була координаторкою проєкту "СМАРТ" - "Спільне стратегічне управління заходами боротьби зі СНІДом в Україні" в Академії Сприяння Освіті (AED) та асистенткою, а згодом - координаторкою проєкту "МАТРА" "Реінтеграція безпритульних жінок у м.Києві".

У 2006 році Ольга Стефанишина призначена на посаду координаторки проєкту зі зниження шкоди в Національному комітеті Товариства Червоного Хреста України.

З 2007 до 2011 року Стефанишина обіймала посаду керівниці відділу політики та адвокації Всеукраїнської Мережі ЛЖВ - благодійна організація, яка є найбільшою пацієнтською організацією в Україні, діяльність організації є адвокація та 100 % забезпечення якісним лікуванням людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, в кожному регіоні України.

Ольга Стефанишина (фото: фейсбук)

У 2011 році Ольга співзаснувала благодійний фонд "Пацієнти України" - створений для захисту прав та адвокації інтересів пацієнтів України щодо доступу до лікування, в якому пропрацювала на посаді виконавчого директора до 2018 року.

Упродовж 2014 - 2015 року Ольга Стефанишина була однією з ініціаторів впровадження прозорої процедури закупівель ліків та медичних виробів через міжнародні організації. Завдяки спільної праці закупівлі препаратів для України почали здійснювати спеціалізовані організації. Ці процедури дозволили заощаджувати до 40 % бюджетних коштів.

З 2018 до 2019 року Ольгу Стефанишину запросила Уляна Супрун на посаду заступниці Міністра охорони здоров’я. Ольга займалася питаннями державних закупівель ліків і медвиробів, вакцинації та громадським здоров'ям. Також займалася боротьбою з корупцією у сфері профільних держзакупівель.

На парламентських виборах 2019 року була Стефанишину обрали народною депутаткою Верховної Ради України IX скликання від партії "Голос", очільником якої був Святослав Вакарчук, номером 10 у списку як членкиня партії. Членкиня Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

12 грудня 2019 року Стефанишина увійшла до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи "UAnimals" для захисту тварин від жорстокості.

У червні 2021 року Ольга приєдналася до новоствореного об'єднання  "Справедливість" та знову публічно заявила про недовіру голові фракції "Голосу" Кірі Рудик в ВРУ разом з іншими 10 депутатами партії. Зокрема серед яких був і Ярослав Юрчишин, який давав інтерв’ю ПАРЛАМЕНТ.UA та коментував конфлікт із Кірою Рудик - прочитати можна тут.

Стефанишини (фото: фейсбук)

(Ольга Стефанишина на фото зі своєю повною тезкою віцепрем’єркою з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України)

Скандали

У листопаді 2019 року на засіданні Комітету з питань здоров’я нації ексрадник міністра охорони здоров’я та заступник директора фармкоманії "ІнтерХім" Олександр Чумак публічно висловив погрозу Ользі Стефанишиній та Олександрі Устіновій. Погроза звучала так:

Я їм зараз бошки отоб’ю.

Погроза була через законопроєкт який підвищував доступність лікарських засобів для громадян. Законопроєкт дозволяє імпортувати ліки в Україну з країн, де вони дешевші, та скасовує так звані "вічнозелені патенти", на яких в Україні тримається монополія.

Так прокоментувала цю ситуацію сама Ольга:

З одного боку, це реально страшно, коли така людина прямо висловлює погрози. З іншого, я точно розумію, на який мозоль наступили ми з Сашею тим, хто хоче лишити ціни на ліки надвисокими в Україні.

Напевно, через це Комітет рекомендуватиме Раді відправити наш законопроєкт на доопрацювання - тобто в утиль.

Ольга Стефанишина також була тим народним депутатом, яка взяла під поруки відомого активіста Сергія Стерненка по справі відбиття збройного нападу.

Ольга Стефанишина (фото: фейсбук)

Інтерв'ю Ольги Стефанишиної для ПАРЛАМЕНТ.UA в якому депутатка коментує розкол партії "Голос" та вакцинацію можна прочитати тут.

Дата публікації: 10.07.2021
Дата останньої зміни: 22.07.2021