Величкович Микола

Величкович Микола

Народний депутат Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Величкович Микола - український політик, старший викладач теорії та методики рукопашного гопака, ексчлен Всеукраїнського об’єднання "Свобода", президент Громадської організації "Федерація рукопашу гопак України", соратник Андрія Парубія, ексзаступник Міністра внутрішніх справ України, народний депутат VIII скликання від партії "Народний Фронт".

Місце народження

Микола Величкович народився 18 листопада 1972 року у Львові.

Освіта

  • Микола Величкович у 1994 році завершив навчання на історичному факультеті Львівського державного університету імені Івана Франка, де отримав спеціальність "історія".
  • У 1999 році Микола завершив аспірантуру Львівського державного інституту фізичної культури.

Родина

  • Микола одружений з Наталією Величкович, яка до 2018 року працювала у Державній службі України з безпеки на транспорті, де обіймала посаду головного спеціаліста відділу забезпечення діяльності Управління організації роботи.
  • Подружжя виховує двох доньок: Віру та Алесю.

Микола Величкович (фото: фейсбук)

Кар’єра

Микола Величкович почав працювати одразу після завершення університету, у 1994 році, обіймав посаду радника з молодіжних питань Львівського регіонального фонду "Молода Україна".

У 1995 році Микола став інструктором другої категорії відділу роботи з молоддю, фізичної культури та спорту виконавчого комітету Львівської міської ради народних депутатів.

Величкович Микола вирішив почати свою політичну кар’єру, у 1998 році був кандидатом у народні депутати України від блоку "Менше слів", № 18 у списку, також балотувався до Львівської міської ради від "Соціал-Національної партії України" - яка зараз називається Всеукраїнське об’єднання "Свобода" та лідером якої є Олег Тягнибок, за мажоритарним округом. Але без успіху. Також, був членом Всеукраїнського об’єднання "Свобода".

З 1999 року Величкович працює в університеті фізичної культури на кафедрі фехтування, боксу та національних єдиноборств. Микола спочатку був викладачем, а у 2005 році став старшим викладачем теорії та методики рукопашного гопака, підвищення спортивної майстерності, а також теорії та методики спортивних поєдинків. Посаду обіймав до 2014 року.

У 2010 році Микола балотувався до Львівської обласної ради від партії "Наша Україна" - лідер якої третій президент України Віктор Ющенко, також партія народжена Помаранчевою революцією, за округом № 11 (м. Самбір).

Також, Величкович президент Громадської організації "Федерація рукопашу гопак України".

У парламенті VI та VII скликання Микола Величкович був помічником народного депутата Андрія Парубія - який був головою Верховної Ради та зараз депутат IX скликання від "Європейської Солідарності" на громадських засадах.

Під час Революції Гідності Величкович виконував функції заступника голови Громадського об’єднання "Самооборона Майдану", керував яким Андрій Парубій.

З 26 лютого 2014 року Микола обіймає посаду заступника керівника Міністерства внутрішніх справ України Арсена Авакова.

Микола Величкович (фото: фейсбук)

Миколу Величковича нарешті обрали народним депутатом VIII скликання у 2014 році від партії "Народний Фронт", засновниками якої були Яценюк Арсеній та Олександр Турчинов, №40 у списку. Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму.

21 вересня 2018 року, за версією аналітичної платформи "VoxUkraine" - співзасновником якої є Милованов Тимофій, ексміністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, за Індексом підтримки реформ, Микола Величкович увійшов в десятку найефективніших народних депутатів восьмої сесії Верховної Ради України VIII скликання, які підтримували реформаторські закони

На парламентських виборах 2019 року Величкович обраний народним депутатом України IX скликання від політичної партії "Європейська Солідарність", очільник якої 5 президент України Петро Порошенко, №19 у списку. Член Комітету з питань транспорту та інфраструктури.

Микола Величкович (фото: фейсбук)

Декларація

Микола Величкович задекларував земельну ділянку в селі Керниця Львівської області. Ділянку у 610 квадратних метрів Микола придбав у 2013 році. У 2005 році, ще тоді викладач, придбав  квартиру на 62 метрів квадратних за 95,5 тисяч гривень У Львові, а також у власності є комора в підвалі в три квадратних метри.

Річний дохід за 2018 рік Микола вказав у 490 тисяч гривень, дохід родини вказав у розмірі майже 50 тисяч гривень. У 2019 народний депутат заробив за рік 624 тисячі гривень.

Скандали

У ЗМІ не чутно жодного скандалу з участю Миколи Величковича.

Дата публікації: 28.05.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021