Вовк Павло

Вовк Павло

Суддя, голова Окружного адміністративного суду Києва

Всі новини

Місце народження

Народився 7 липня 1978 року в м. Краматорськ Донецької області

Освіта

2000 рік - закінчив Національну юридичну академію ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю "Правознавство".

Родина

  • Дружина - Світлана Вовк
  • Діти - дочка, син

Коротка біографія

  • 2000-2001 роки - слідчий прокуратури Шевченківського району міста Києва.
  • 2001-2004 роки - старший помічник прокурора з питань статистики прокуратури Шевченківського району Києва.
  • 2005-2006 роки - заступник гендиректора юридичної компанії "Рада".
  • 2006-2007 роки - помічник-консультант Сергія Ківалова, народного депутата України V скликання від Партії регіонів.
  • З 2007 року - суддя Окружного адміністративного суду Києва.
  • Кандидат юридичних наук. У 2007 році захистив кандидатську дисертацію по темі: "Захист прав, свобод та інтересів громадян в адміністративному суді першої інстанції".
  • 16 квітня 2009 призначений членом Вищої кваліфікаційної комісії суддів України за квотою Верховної Ради України.
  • 30 березня 2015 Павло Вовк став головою Окружного адміністративного суду Києва.

Громадська і політична діяльність, скандали

У біографії судді Вовка чимало цікавих фактів. Це - його імовірно фіктивне розлучення з дружиною з метою приховування доходів. А також зв'язки представника Феміди з нардепом Сергієм Ківаловим і Олександром Грановським, нардепом Верховної ради України VIII скликання від БПП та часті поїздки за кордон, витрати на які набагато перевищують його офіційні доходи.

Вовк неодноразово ставав фігурантом гучних журналістських розслідувань, які вказували на те, що його витрати непорівнянні з задекларованими доходами.

ОАСК, очолюваний Павлом Вовком з 2015 року, відомий прийняттям низки скандальних рішень, таких як відновлення на посаді голови державної фіскальної служби Романа Насірова, припинення перейменування УПЦ Московського Патріахату, заборона Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я, спроба скасування націоналізації "ПриватБанку" в інтересах Ігоря Коломойського.

У досьє Вовка є участь в 2017 році в конкурсі в якості кандидата до Верховного Суду. Він пройшов співбесіду, незважаючи на те, що Громадська рада доброчесності щодо судді винесла негативний висновок.

26 травня 2017 року детективами Національного антикорупційного бюро було проведено обшук в приміщенні Окружного адміністративного суду Києва, зокрема в кабінеті самого глави ОАСК в зв'язку з підозрою в незаконному збагаченні і декларування недостовірної інформації. Обшук також відбувся в будинку, зареєстрованому на колишню дружину Вовка, в якому, імовірно, проживає суддя. Будинок знаходиться в селі Віта-Поштова Києво-Святошинського району та зареєстрований на Світлану Вовк в 2016 році. У декларації Вовка була вказана тільки київська квартира, і він стверджував, що живе за місцем реєстрації.

17 липня з'явилась новина, що Павло Вовк подав заяву про зняття своєї кандидатури з конкурсу в новий Верховний суд.

26 липня 2019 року НАБУ спільно з ГПУ провели обшуки в Окружному адміністративному суді Києва. За даними слідства, Вовк та інші судді ОАСК організували винесення завідомо неправосудних рішень і втрутилися в діяльність судових органів.

 Павло Вовк

Павло Вовк (фото: facebook)

Детективи НАБУ оприлюднили аудіозаписи, зроблені в результаті прослушки розмов глави ОАСК.

На так званих "плівках Вовка" люди з голосами, схожими на голоси Павла Вовка та інших суддів ОАСК, обговорюють не самі законні речі. Наприклад, говорячи про рішення про відсутність коаліції в Раді в 2019 році, Вовк каже: "Саша дзвонив (імовірно Олександр Грановський), говорив: Бл*, ти що гониш, бл*, ви зараз встановите, що немає коаліції" А я кажу: "Саша, так а що, ти сумнівався в нашій політичній проституції? Ми чекали цього моменту. Вам все згадати".

На аудіоплівках голос, схожий на голос Вовка, в бесіді з іншим суддею вимовляє фразу: "два суди вже належать нам - це Конституційний та Окружний".

Обговорюючи заборону державним службовцям виїжджати за межі України після президентських виборів 2019 року, Вовк говорив: "Якби вони знали, за якими процесами ми стоїмо, я так думаю, що вони б просто о*їли... Я думаю, обос*ться пів країни, бл*".

Генпрокуратура подала до Вищої ради правосуддя клопотання про тимчасове відсторонення Вовка. Однак ВСП відмовив Генеральній прокуратурі і залишив скандального суддю на посаді.

1 серпня 2019 року Павло Вовк за власною ініціативою склав повноваження глави ОАСК і пішов у відпустку.

Вовк назвав справу проти нього політичною, а оприлюднену НАБУ інформацію - фейком і розправою над незалежним судом.

У жовтні 2019 група прокурорів подала клопотання про продовження терміну попереднього слідства, проте в листопаді Генеральна прокуратура, за рішенням Шевченківського суду, зупинила розслідування проти Вовка.

21 січня 2020 року відбулися збори суддів Окружного адміністративного суду, на якому шляхом голосування Павло Вовк був знову обраний головою суду 39 з 42 голосів.

17 липня 2020 детективи НАБУ провели обшуки в столичному Окружному адміністративному суді і повідомили про підозру Павлу Вовку. Підозри отримали також його заступник Володимир Келеберда і ще п'ять суддів - Ігор Качур, Микола Сірош, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов і Сергій Остапець, а також голова Державної судової адміністрації України.

Вони підозрюються в прийнятті замовних рішень, тиску на суддів, створенні злочинної організації, метою якої було захоплення державної влади шляхом встановлення контролю над Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (ВККСУ), Вищою радою правосуддя (ВСП).

У той же день НАБУ опублікувало відео з розшифровками телефонних розмов голови ОАСК, а також схемами фінансових махінацій.

У 2017-2018 роках колишня дружина глави ОАСК, брат і інша близька людина, як запевняє НАБУ, отримали необґрунтований дохід від махінацій з облігаціями внутрішньої державної позики. Схема була такою: банк продавав цінні папери за ринковою вартістю родичам Вовка, ті перепродували їх за завищеною ціною іншій фізичній особі, яка повертала їх в банк за ринковою ціною. Ці банківські операції, які могли проводитися менш ніж за 1 хвилину, привели до отримання доходу близько 15 млн. грн.

Один із заступників Вовка, за інформацією детективів, отримав в користування службову квартиру, яку потім приватизував і продав за більш ніж 9 млн. грн.

Сам Вовк за останні 5 років більше 30 разів побував за кордоном, кілька разів відпочивав на Мальдівах, при цьому вартість одного відпочинку доходила до 50 тис. доларів. В деякі подорожі він літав чартерними рейсами. Також він придбав кілька кілограмів золотих виробів.

Оскільки глава ОАСК і інші фігуранти справи, за словами НАБУ, кілька разів проігнорували виклик на допит, 11 серпня 2020 антикорупційне бюро оголосило їх в розшук. Сам Вовк заперечує отримання підозри і заявляє, що на допиті не був, тому що його офіційно не викликали. Він звинувачує НАБУ в тиску і втручанні в роботу суддів.

1 вересня 2020 Вища рада правосуддя відмовився усувати керівництво ОАСК, повернувши без розгляду клопотання Генеральному прокурору Ірині Венедиктовій.

Напередодні НАБУ оприлюднило ще одну порцію розмов, що свідчить про можливий зв'язок глави ОАСК з деякими членами ВСП.

У листопаді 2020 року Вовк був повторно оголошений в розшук через ігнорування повісток і неявку на допити. Пресслужба окружного суду пояснила, що суддя перебуває вдома на самоізоляції через коронавірус. Крім того, в ОАСК заявили, що інформація НАБУ про систематичне ігнорування Вовком викликів не відповідає дійсності.

Дата публікації: 12.11.2020
Дата останньої зміни: 20.09.2021