Зінкевич Яна

Зінкевич Яна

Народна депутатка Верховної Ради України IX скликання від "Європейської Солідарності"

Всі новини

Зінкевич Яна

Яна Зінкевич (фото: фейсбук)

Місце народження

Яна Зінкевич народилася 2 липня 1995 року у Рівному.

Освіта

  • Яна Зінкевич навчалася у Харківському навчально-виховному комплексі "Колегіум".
  • У 2017 році Зінкевич вступила до державної медичної академії Дніпра.

Родина

  • Батьки Яни: мати - Валентина Комар, швачка за фахом та вітчим - Василь Комар.
  • 27 травня 2016 року Яна Зінкевич одружилась із Максимом Корабльовим з яким медик познайомилась на Донбасі.
  • 31 жовтня 2016 року Яна народила доньку Богдану.
  • 14 листопада 2016 року чоловік Максим покинув Яну з донькою.
  • Яна Зінкевич звинуватила колишнього чоловіка у насиллі. Також, Максим не бачиться із донькою та не докладає ніяких зусиль для виховання, матеріальних у тому числі. Зараз проходять судові засідання про позбавлення Корабльова батьківських прав.
Яна Зінкевич (фото: фейсбук)

Яна Зінкевич разом із донькою Богданою та з мати Валентиною. (фото: фейсбук)

Кар’єра

Одразу після початку російсько-української війни, у 2014 році, Яна Зінкевич пішла волонтером-добровольцем в зону АТО як медсестра у лавах добровольчого батальйону ДУК "Правий корпус" (згодом Українська добровольча армія). Яна особисто врятувала більше, ніж 250 бійців витягаючи їх на собі з поля бою та надаючи їм медичну допомогу.

6 липня 2014 року Яна Зінкевич, коли й було лише 19 років, заснувала медичний батальйон "Госпітальєри", який займається наданням першої медичної, домедичної допомоги та евакуацією поранених українських воїнів з найгарячіших ділянок фронту. Їх гасло - "Заради кожного життя!". За час існування батальйону врятовано майже дві з половиною тисячі українських бійців. "Госпітальєри" входять до складу Добровольчого Українського Корпусу "Правого Сектора", очільник якого був Дмитро Ярош. Начальниця Медичного управління та реабілітації бійців Української Добровольчої Армії.

Яна Зінкевич (фото: фейсбук)

У березні 2015 року Яна відкрила навчальний центр для військових парамедиків у Павлограді, Дніпропетровська область.

У лютому 2019 року Зінкевич створила КП "Госпітальєри Дніпра". Медик стала його директоркою. Підприємство проводить курси з надання першої домедичної допомоги.

На парламентських виборах 2019 року Яну Зінкевич обрали народною депутаткою IX скликання від партії "Європейська Солідарність", яку очолює п’ятий президент України Петро Порошенко, номером 7 у списку. Секретарка Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Зінкевич очолює новостворену комісію з питань ветеранів у Верховній Раді. Голова підкомітету з питань військової медицини. У 2020 році Яна Зінкевич долучилася до складу Міжфракційного об'єднання "Гуманна країна", створеного за ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

Яна Зінкевич (фото: фейсбук)

За рік роботи у Верховної Ради IX скликання Зінкевич одна з народних депутаток "Європейської Солідарності", які подали найбільше поправок до законопроєктів.

У квітні 2021 року Яна Зінкевич стала моделлю для ляльки Барбі. Загалом створили 36 ляльок, прототипами стали відомі особистості минулого та сьогодення, які зробили вагомий внесок у культуру України. Зінкевич писала:

Просто неймовірно бути поруч в рейтингу з Княгинею Ольгою, Лесею Українкою та іншими неймовірними українками!

Яна Зінкевич (фото: фейсбук)

ДТП

5 грудня 2015 року близько четвертої ранку Яна Зінкевич потрапила у страшну аварію. ДТП сталося на трасі Дніпро - Донецьк. Автівкою "Госпітальєрів" керував Максим Корабльов - майбутній чоловік Яни. На слизькій дорозі через незадовільний стан гуми автівка злетіла з траси та сім разів перевернулась. Зінкевич випала з пасажирського сидіння через лобове скло. Внаслідок ДТП двадцятирічна Яна отримала повний перелом хребта, параліч обох нижніх кінцівок, переломи багатьох ребер та ключиці, гемопневмоторакс, контузію серця та легень. Максим зазнав ушкоджень, які не загрожували життю.

Після аварії Яну Зінкевич рятували десять днів у нейрохірургічному відділені Дніпропетровської обласної лікарні імені Мечникова. Потім, Яну перевезли до Ізраїлю де на десятигодинній операції намагалися повернуті волонтерці можливість ходити. На жаль, Яна Зінкевич зараз має інвалідність і пересувається на візку. Хоча медик продовжує боротися та регулярно проходить складну реабілітацію.

Скандали

У лютому 2020 року під час засідання по справі вбивства білоруського журналіста Павла Шеремета, в якому звинувачують Антоненка Андрія, Кузьменко Юлію та Яну Дугарь, до якої пришла Яна Зінкевич заради того, щоб взяти її на поруки стався кричущий випадок. Суддя звертаючись до Зінкевич, яка пересувається на інвалідному візку, сказав:

Зінкевич Яна, вам слово. Можете не вставати.

Сторона захисту закликала Вищу раду правосуддя змусити суддю вибачитися.

Дата публікації: 15.05.2021
Дата останньої зміни: 20.09.2021