Боїться афганських мігрантів: Греція будує огорожу на кордоні із Туреччиною

Огорожа має 40 кілометрів
Боїться афганських мігрантів: Греція будує огорожу на кордоні із Туреччиною
Огорожа в Греції фото: REUTERS
21 Серпня 2021, 17:31
читать на русском

Греція встановила 40-кілометрову огорожу на кордоні з Туреччиною. Країна боїться потоку афганських мігрантів після захоплення влади "Талібаном".

Про це повідомляє BBC з посиланням на міністра у справах захисту громадян Греції Міхаліса Хрісохоідіса.

За останні дні в Греції добудували розширення 12,5-кілометрового забору, а також установку високотехнологічної автоматизованої електронної системи моніторингу.

Ми не можемо пасивно чекати можливого напливу. Наші кордони залишаться безпечними й недоторканними. Грецька влада вже заявила: відправлятиме назад громадян Афганістану, які нелегально прибувають до країни, - сказав міністр.

Нагадаємо, ситуація в Афганістані загострилася у липні, після відходу військового контингенту США і НАТО. Таліби почали захоплювати основні міста та транспортні вузли в країні.

15 серпня вони дісталися столиці Афганістану та оголосили "амністію" за мирну передачу влади. Цього дня влада Афганістану погодилася мирно передати бойовикам з "Талібану" столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. "Талібан" заявив про контроль над усією країною.

Крім того, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. З Афганістану українським літаком всього вивезли майже 80 осіб, зокрема 8 українців та громадян інших держав, які попросили про термінову евакуацію. Проте досі в Афганістані перебуває близько 50 громадян України. 

Згодом стало відомо, що президент Афганістану Ашраф Гані втік до Об'єднаних Арабських Еміратів після захоплення талібами влади в Афганістані. При цьому віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе виконувачем обов'язків глави держави, оскільки президент Ашраф Гані втік, коли прийшли таліби.

У деяких містах Афганістану тривають протести до Дня незалежності країни. Бойовики Талібану відкрили вогонь по місцевим жителям, які вийшли на акцію підтримки національного прапора.

Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну.

Читайте також

1