Талібан попросив міжнародну фінансову допомогу

Афганістан потребує міжнародної допомоги у відновленні країни
Талібан попросив міжнародну фінансову допомогу
Талібан в Афганістані фото: Sayed Khodaiberdi Sadat, АА
20 Серпня 2021, 18:24
читать на русском

Речник катарського політичного офісу руху "Талібан" Мохаммад Сохаїл Шахін попросив міжнародної допомоги у відновленні деяких районів Афганістану в обмін на природні ресурси країни.

Про це повідомляє Ariana News.

Ми щойно вийшли з етапу війни та руйнування та увійшли до нової фази, коли народу Афганістану необхідна допомога інших країн. Їм потрібно прийти до нас допомогти з охороною здоров'я, інфраструктурою, освітою та іншими галузями. Вони можуть прийти та розробляти наші природні копалини. Це наше загальне запрошення для усіх країн, і ми будемо вдячні будь-якій країні за допомогу нам у цей вирішальний час нашої історії, - зазначив речник.

Нагадаємо, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. З Афганістану українським літаком всього вивезли майже 80 осіб, зокрема 8 українців та громадян інших держав, які попросили про термінову евакуацію. Проте досі в Афганістані перебуває близько 50 громадян України. 

Згодом стало відомо, що президент Афганістану Ашраф Гані втік до Об'єднаних Арабських Еміратів після захоплення талібами влади в Афганістані. При цьому віцепрезидент Афганістану Амрулла Салех оголосив себе виконувачем обов'язків глави держави, оскільки президент Ашраф Гані втік, коли прийшли таліби.

У деяких містах Афганістану тривають протести до Дня Незалежності країни. Бойовики Талібану відкрили вогонь по місцевим жителям, які вийшли на акцію підтримки національного прапора.

Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну. 

Читайте також

1