"Талібан" в Афганістані оголосив загальну амністію

Держслужбовцям запропонували повернутися на робочі місця
Важливо
"Талібан" в Афганістані оголосив загальну амністію
Талібан в Афганістані фото: AFP VIA GETTY IMAGES
17 Серпня 2021, 13:31
читать на русском

Керівники руху "Талібан", які захопили владу в Афганістані, оголосили загальну амністію для урядовців і закликали до роботи державних установ.

Про це повідомляє AFP, "Інтерфакс".

Оголошується загальна амністія. Ви можете жити звичайним життям в обстановці повної довіри, - йдеться в заяві.

Зазначається, що держслужбовцям запропонували повернутися на робочі місця і продовжувати трудову діяльність у звичному режимі.

До того ж представник талібів Альханафі Вардак закликав населення не турбуватися щодо безпеки в Кабулі.

У Кабулі є чіткий план безпеки. Життя і майно всіх жителів Кабула, чи то цивільних, чи то військових, у безпеці. У нас немає проблем із ними. Ніхто не повинен хвилюватися, - сказав він.

Крім цього, таліби звільнили сотні членів "Талібану" і "Аль-Каїди" з найбільшої в Афганістані в'язниці Пулі-Чархи.


Контекст. Ситуація в Афганістані загострилася у липні, після відходу військового контингенту США і НАТО. Таліби почали захоплювати основні міста та транспортні вузли в країні.

15 серпня вони дісталися столиці Афганістану та оголосили "амністію" за мирну передачу влади. Цього дня влада Афганістану погодилася мирно передати бойовикам з "Талібану" столицю Кабул. Президент Афганістану Ашраф Гані подав у відставку та виїхав з країни. "Талібан" заявив про контроль над усією країною.

Крім того, через захоплення влади в Афганістані талібами Україна почала евакуацію з країни своїх громадян. З Афганістану українським літаком всього вивезли майже 80 осіб, зокрема 8 українців та громадян інших держав, які попросили про термінову евакуацію. Проте досі в Афганістані перебуває близько 50 громадян України. 

Читайте більше у нашому матеріалі: Таліби захопили Афганістан: чи закінчилась 20-річна війна та хто "здав" країну

Читайте також

1