ДБР чекає Порошенка на допиті 31 січня

Депутата підозрюють у державній зраді
Головне
ДБР чекає Порошенка на допиті 31 січня
Петро Порошенко Фото: eurosolidarity.org
31 Січня 2022, 06:09
читать на русском

У понеділок, 31 січня, Державне бюро розслідувань викликало на допит народного депутата, п'ятого президента України Петра Порошенка, якого підозрюють у державній зраді.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Наступного разу слідчий ДБР чекає Петра Порошенка на 11.00 31 січня 2022 року, - йдеться у повідомленні.

У ДБР нагадали, що 19 січня 2022 року Печерський районний суд Києва обрав Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання та поклав обов’язки:

  • Здати на зберігання до відповідних органів державної влади документи, що дають право виїзду за кордон;
  • прибувати за кожною вимогою до органу досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду;
  • не відлучатися з міста Києва та Київської області без дозволу слідчого, прокурора або суду;
  • повідомляти слідчого, прокурора або суд про зміну свого місця проживання та/або роботи.

Водночас підозрюваний виконав рішення суду у частині передачі до Державної міграційної служби своїх чотирьох паспортів громадянина України для виїзду за кордон та дипломатичного паспорта лише 24 січня 2022 року вже після публічного висвітлення факту ігнорування ним рішення суду, - кажуть у відомстві.

У ДБР стверджують, що 24 січня на 16 год. Порошенка викликали до слідчого ДБР для проведення допиту, він з’явився до ДБР, "однак невдовзі покинув приміщення не дочекавшись слідчого".

При цьому його команда встигла зняти відео, що їх ніби в ДБР ніхто не чекав, хоча адвокатам було достеменно відомо, що слідчий підійде до них за декілька хвилин, - стверджують у бюро.

Нагадаємо, 20 грудня 2021 року​ Петру Порошенку повідомлено про підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій. Йдеться про організацію злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям "ЛНР" та "ДНР" групою громадян України на загальну суму близько 1,5 млрд гривень.

6 січня Печерський райсуд м. Києва арештував майно та активи п'ятого президента, народного депутата Петра Порошенка, якого підозрюють у державній зраді та сприянні тероризму.

19 січня суд призначив Порошенку запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання та зобов'язав здати паспорти для виїзду за кордон.

Читайте також наш матеріалДержавний зрадник? Що закидають Порошенку та чи сяде він за ґрати.

Читайте також

1