Фіксована ціна на газ: Шмигаль пояснив процес нарахувань

Уряд сподівається, що влітку постачальники знизять ціни на газ
Головне
Фіксована ціна на газ: Шмигаль пояснив процес нарахувань
Газ (Фото: pexels)
27 Квітня 2021, 16:47
читать на русском

Від 1 травня в Україні запровадять так званий річний продукт -  фіксовану ціну на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців.

Про це на своїй сторінці у Фейсбуці повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Річний продукт - це фіксована ціна на газ, яка буде діяти для українців наступні 12 місяців. Компанії не зможуть її підвищувати. Проте встановлені правила дозволяють газопостачальникам знижувати ціни в межах річного продукту. Тобто, влітку, коли ціна на газ на європейських хабах традиційно почне знижуватися, в українських компаній з’явиться більше можливостей для зниження ціни, - розповів глава уряду (досьє Дениса Шмигаля).

Також Шмигаль повідомив, що від 1 травня державна компанія НАК "Нафтогаз України" пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу. Але Уряд очікує, що "Нафтогаз" та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт.

Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи, - зазначив Шмигаль.

Прем'єр-міністр також зазначив, що за задумом уряду, річний продукт – це стабільність та можливість дуже чітко розуміти та прогнозувати свої витрати:

Річний продукт – це ринковий інструмент та європейська практика, яка дозволяє захистити споживачів від коливань ціни на газ та одночасно дає змогу зберегти всі переваги відкритого ринку газу. Важливо, що українці й надалі можуть обирати та змінювати постачальника за критеріями ціни та якості послуг", - підсумував Шмигаль.


Контекст. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), на своєму засіданні, 7 квітня, затвердила постанову про внесення змін до Правил постачання природного газу і типову угоду постачання газу, якими прописала правила дії обов'язкових з 1 травня поточного року річних пропозицій з продажу газу побутовим споживачам.

Згідно з постановою, постачальники газу зобов'язані до 25 квітня оприлюднити на власних вебсайтах ціну газу і іншу інформацію про річну пропозицію.

Термін дії базової річної пропозиції не залежить від початку постачання газу споживачеві і триває до 30 квітня.

Постачальник упродовж періоду дії базової річної пропозиції не має права підвищувати ціну.

Читайте також

1