Кабмін збільшив штрафи за порушення режиму самоізоляції

Порушники платитимуть від 3400 до 8000 гривень штрафу
Головне
Кабмін збільшив штрафи за порушення режиму самоізоляції
Дівчина у захисній масці, самоізоляція (фото: Pexels)

Кабінет міністрів України ухвалив законопроєкт про посилення адміністративної відповідальності за порушення режиму обсервації або самоізоляції.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив представник уряду у Верховній Раді Василь Мокан.

Порушення особою порядку обов`язкової самоізоляції, обсервації, встановлених у рішенні про карантин, якщо це не призвело до поширення особливо небезпечної хвороби – тягне за собою штраф від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів (3400-8000 гривень – ред.), - написано в законопроєкті.

Нагадаємо, 17 грудня у Верховній Раді ухвалили закон щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) для підприємців за недотримання відвідувачів маскового режиму.

Документ передбачає штраф для підприємств, підприємців, установ, організацій, які порушили санітарне законодавство і допустили в громадські будинки, споруди, громадський транспорт під час дії карантину відвідувачі без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у розмірі від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 3,4 тисячі до 5,1 тисячі гривень).

Читайте також

Також з 21 листопада, правоохоронці та уповноважені особи отримали право штрафувати за неносіння маски в громадських місцях.

Згідно із законом, штрафували за перебування в громадських будівлях, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без надітих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно.