Мер Дніпра мав офшор з двома мільйонами доларів - розслідування

Філатов не задекларував офшорну фірму
Важливо
Мер Дніпра мав офшор з двома мільйонами доларів - розслідування
Борис Філатов Фото: Facebook
23 Листопада 2021, 07:02
читать на русском

Міський голова Дніпра Борис Філатов не вказав у декларації офшорну фірму з активами до двох мільйонів доларів.

Про це йдеться у розслідуванні журналістів "Слідство.Інфо".

Журналісти отримали документи з глобального витоку Pandora Papers, які свідчать, що мер Дніпра володів компанією QIV Trade LTD, офіційно зареєстрованою на Британських Віргінських островах.

Журналісти стверджують, що фірма QIV Trade LTD мала акції та цінні папери на суму до двох мільйонів доларів. Філатов володів віргінським офшором з 2009-го до грудня 2016 року, а потім переписав його на свою доньку. У кінці 2019 року почалася процедура ліквідації компанії, яка завершилася понад рік тому.

Сертифікат про створення і право власності на компанію QIV Trade Ltd Фото: slidstvo.info

Сам Філатов у коментарі сказав "Слідству.Інфо", що "не вів всю цю історію".

Я не пригадаю і навіть по цифрах не можу сказати. Це було два мільйони чи двадцять. Чи це був статутний фонд. Я не вів усю цю історію, — сказав він.

Мер Дніпра сказав журналістам, що раніше реєстрація офшорів входила до його професійних обов’язків як корпоративного адвоката. Він запевнив, у нього не залишилося офшорів.

Філатов також не вказав віргінський офшор в декларації за 2015 рік, хоча на той час вже був мером і володів компанією. На запитання журналістів, чому не декларував її, сказав, що просто про неї "забув".

Нагадаємо, що понад 600 журналістів працювали над даними, які отримали назву Pandora Papers, про офшорні компанії та рахунки світових лідерів, чиновників та королівських родин. Зокрема, у Зеленського та його команди є офшорні фірми, які від 2012 року отримали 40 мільйонів доларів від компаній, пов’язаних з олігархом Ігорем Коломойським. Це відбувалося у період, коли студія "Квартал 95" почала співпрацювати з телеканалом "1+1". При цьому Коломойський виступив ніби спонсором компаній президента.

Водночас того ж 2012 року було зареєстровано членами "Кварталу" понад десяток фірм на Британських Віргінських островах, Белізі та на Кіпрі. Серед них — досі невідома фірма Maltex Multicapital Corp, яка була порівну поділена між фірмами Зеленського, братів Сергія Шефіра та Бориса Шефіра, а також сценариста та режисера продуктів студії "Квартал 95" Андрія Яковлева.

Читайте також