Нардепку Сюмар не випустили з України для участі у конференції Ради Європи

Сюмар нагадала, що раніше під абсурдними приводами не випускали нардепів "ЄС" Петра Порошенка, Ірину Геращенко та Олексія Гончаренка.
Нардепку Сюмар не випустили з України для участі у конференції Ради Європи
Вікторія Сюмар у Верховній Раді (фото: https://www.rada.gov.ua/)
22 Січня 2024, 19:50
читать на русском

Нардепку "Європейської солідарності" Вікторію Сюмар не випустили з України для участі у конференції Ради Європи. За 10 днів документи про її відрядження не підписали нібито через технічні проблеми.

Про це Сюмар повідомила у фейсбуці.

"Сьогодні зранку я мала працювати в Страсбурзі, в Раді Європи, на конференції щодо корупції та антикорупційної політики. Як представниця профільного комітету Ради, туди делегована. Але…Попри всі офіційні запрошення, відрядження мені так і не підписали. Подане воно було за 10! днів до поїздки. Спочатку чотири дні його не підписував перший заступник Голови, бо… поспішав у Давос (в окремих депутатів точно не має проблем з відрядженнями). А потім воно зависло в секретаріаті Стефанчука", - зазначає нардепка.

Вона також зауважила, що весь цей час вела щоденну переписку з представниками Ради Європи, які просили підтвердження щодо приїзду, бо інакше вони не можуть брати квитки і бронювати готелі.

"Я думаю, зайве казати, що ВСІ витрати були не коштом українського бюджету, а приймаючої сторони, це очевидно. За останні два роки ми ніколи не використовували бюджетні гроші на відрядження. Повірте, це досить принизливо, що дві години відповідати на запити Ради Європи, що твій дозвіл на перетин кордону досі не підписано і їм треба чекати дозволу українських чиновників. Проте, Рада Європи радила взяти таки квитки на потяг Київ-Варшава на 18.04 в суботу. В цей час я була на пероні, але… дозволу не було. На дзвінки керівників фракції керівництво Ради відповідало, що це якісь технічні речі і от-от...В неділю вранці я помчала у Львів, аби звідти швидко на Варшаву і встигнути на літак, як тільки те розпорядження нарешті здолає "технічні проблеми". Але… проблеми виявилися нездоланними", - додає Сюмар.

Нардепці довелося написати листа з мільйоном вибачень Раді Європи і повернутися до Києва. На конференції щодо нових антикорупційних інструментів представника парламенту України не буде, хоча, власне, саме парламентарі є основною цільовою аудиторією.

"Звісно, моя історія не перша, і не унікальна. Вона - про беззаконня і системність у цьому беззаконні. Чим можна пояснити не випуск народного депутата у складі офіційно затвердженої делегації на запрошення Ради Європи? У спікера були підозри, що я "потенційний втікач"? Навряд), бо на відміну від багатьох колег, особливо з нинішніх партнерів влади з опзж, я лишилася в Києві 24 лютого і весь час найбільшої загрози була тут. Я депутат і жінка.

Може я зловживаю відрядженнями? Теж ні. Бо була в них здається двічі і щоразу поверталася абсолютно вчасно. Мало того, від 24 лютого я не пропустила жодного засідання Ради і жодного засідання комітету. І зараз не планувала)", - зазначає Сюмар.

"Я у всьому все ж намагаюся знайти логіку, особливо якщо йдеться про політику. А логіка в цьому явному зловживанні владою єдина - покарати опозицію, показати їй "її справжнє місце". "Ви смієте критикувати владу? Нікуди не виїдете, бо ми хочемо і можемо". От і вся логіка. І байдуже на репутацію країни і той факт, що країна веде смертельну війну за своє виживання. І що в такій війні керівники держави мали б думати про зовсім інші речі, а не як принизити опозицію", - додає вона.

Вона також нагадала, що раніше під абсурдними приводами не випускали нардепів "ЄС" Петра Порошенка, Ірину Геращенко та Олексія Гончаренка.

"Все це надто очевидно. Але на тлі переслідування журналістів і посадок бізнесу, це виглядає дуже погано як для країни, яка бореться, щоб не бути росією. Погано - бо надто по російськи, і по путінськи. І аргументи противникам допомоги Україні даю не я, описуючи цей неймовірний треш. Їх дає влада, вдаючись до таких дій, даючи на них санкції і схвалюючи їх. Завжди вбачала проблему, коли влада погано вчить українську історію. Бо Україна - не росія, а сила завданої незаконної дії завжди рано чи пізно тут викликає протидію", - резюмує депутатка.

Вона також додає скріни запрошення і непідписаного розпорядження.

Нагадаємо, п'ятий президент України Петро Порошенко подав до суду на 7 прикордонний Карпатський загін Держприкордонслужби України. Політик вимагає 500 тис. грн. моральної компенсації за те, що його минулого року не випустили за кордон на зустріч із проросійським прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном.