Не зафіксовано: Кузін про випадки холери в Україні

Літо – сприятлива пора для поширення багатьох інфекцій
Головне
Не зафіксовано: Кузін про випадки холери в Україні
Ігор Кузін (фото: УНІАН)
12 Червня 2022, 18:44
читать на русском

В Україні не зафіксовано жодного випадку холери.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає МОЗ.

У період з 1 червня було обстежено понад 440 хворих із гострими-кишковими інфекціями, серед них 165 на предмет інфікування холерою. Також з профілактичною метою було обстежено 6 здорових людей. У жодному випадку холерних вібріонів виявлено не було, - сказав Ігор Кузін.

Він зазначив, що також досліджували проби об’єктів довкілля, зокрема 100 проб прісної води, 9 проб морської та 80 проб стічної води.

Проте нині складно отримати інформацію з тимчасово окупованих територій, зокрема з Маріуполя, де зростають ризики поширення інфекційних захворювань. Адже це пов’язано зі значними руйнуваннями міської інфраструктури, в результаті чого відбувається змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, і забруднення колодязів.

Він додав, що літо –  сприятлива пора для поширення багатьох інфекцій, зокрема гострих кишкових.

Тобто йдеться про дизентерію, сальмонельоз, ротавірусну інфекцію, гострі кишкові інфекції, встановленої та невстановленої етіології. Ці хвороби характеризуються широкою розповсюдженістю, високою частотою розвитку тяжких форм і ускладнень, виникненням у низці випадків станів, що несуть безпосередню загрозу для життя, - пояснив Кузін.

Нагадаємо, під час війни, особливо у літній період, зберігається високий ризик розповсюдження гострих інфекційних захворюван, зокрема, й холери.

Читайте також

1